Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cenny remis wiślaków we Wrocławiu2022-04-18 23:01:00

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła zremisowała wyjazdowy mecz ze Śląskiem. Oba zespoły walczą o utrzymanie.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1-1 (1-1)

0-1 Elvis Manu 6

1-1 Caye Quintana 41

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Poletanovic, Gruszkowski (Wisła). Widzów 7291.

ŚLĄSK: Szromnik - Janasik, Bejger (46 Hyjek), Golla, Tamas, Garcia - Pich (74 Sobota), Mączyński (46 Stiglec), Olsen (86 Jastrzembski), Quintana - Piasecki (62 Exposito).

WISŁA: Kieszek - Gruszkowski, Frydrych, Sadlok, Hanousek - Tsitaishvili (73 Cisse), Poletanovic, Zhukov (73 Skvarka), Manu (82 Ondrasek), Savic (82 Hugi) - Fernandez.

Początek należał do gości, którzy szybko objęli prowadzenie. Tsitaishvili podał do Gruszkowskiego, ten zagrał z prawej strony do środka, a nabiegający Manu z 5 m trafił do siatki. W 15. minucie Fernandez zakończył kombinację zespołową strzałem z 16 m tuż obok słupka.

Śląsk pierwszą okazję miał w 25. minucie. Pich mocno uderzył z prawej strony, Kieszek odbił piłkę, Pich z dobitki przymierzył głową do bramki, ale Sadlok, też głową, wybił futbolówkę.

Po chwili Tsitaishvili strzelił tuż obok prawego słupka. Grano cios za cios. W 35. minucie kąśliwą "główkę" Quintany złapał Kieszek. W odpowiedzi Tsitaishvili uderzył z bliska w boczną siatkę.

W 41. minucie wrocławianie wyrównali. Po stracie piłki przez Zhukova Garcia podał do Quintany, a ten z 7 m, w sytuacji sam na sam, wykorzystał szansę.

Gospodarze mogli jeszcze zdobyć bramkę "do szatni". W 44. minucie Mączyński przymierzył w słupek, a po chwili Garcia posłał z kilkunastu metrów "bombę". obronioną jednak przez Kieszka.

Zaraz po przerwie Quintana próbował zaskoczyć golkipera Białej Gwiazdy piętą, ale ten wykazał się refleksem.

Wisła miała w II połowie tylko jedną naprawdę dobrą okazję, ale strzał finalizującego kontrę Manu z 12 m obronił Szromnik.

W 90+4. minucie Śląsk mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz Jastrzembski zza narożnika "piątki", z lewej strony, fatalnie spudłował.

Statystyka meczu: 15:8 w strzałach, 8:2 w celnych, 43:57% w posiadaniu piłki, 3:1 w kornerach i 119.5:116 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.