Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Wygrana Pasów z Zagłębiem2022-04-18 22:20:00

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Zagłębie Lubin 1-0. Zwycięskiego gola strzelił Kamil Pestka.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1-0 (1-0)

1-0 Kamil Pestka 8

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Hanca, Siplak, Lusiusz - Poręba, Żubrowski, Starzyński.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jablonsky, Rodin, Ghita, Pestka (81 Siplak) - Hanca (76 van Amersfoort), Rasmussen, Knap (69 Myszor), Konoplyanka (69 Lusiusz) - Rivaldo Jr. (76 Kakabadze).

ZAGŁĘBIE: Hładun - Chocyna, Kopacz, Chancellor, Balic - Daniel (71 Starzyński), Żubrowski, Poręba (63 Pieńko), Łakomy (84 Zajic), Dieng (71 Podliński) - Doleżal (62 Szysz).

Zagłębie na wyjazdach gra najsłabiej w lidze, w Krakowie lubinianie doznali już 10. porażki.

Początek należał do Cracovii i zadecydował o losach meczu. W 3. minucie przed szansą stanął Hanca, ale został zablokowany przez Chancellora. Pięć minut później padł gol, jak się okazało, jedyny w tym spotkaniu. Po wrzutce Rapy z prawego skrzydła piłka dotarła do Pestki, który z woleja z 12 m, prawą nogą, pokonał Hładuna.

Pod koniec I połowy gospodarze mieli kolejne okazje. W 35. minucie Rivaldinho w ostatniej chwili został przyblokowany przez Kopacza, a trzy minuty później Knap w sytuacji sam na sam strzelił z 3 m w bramkarza.

W 67. minucie Pasy przeprowadziły piękną akcję. Konoplyanka podał na lewo do Hanki, ten do środka do Rapy, który z 10 m trafił w nogę golkipera, choć miał odsłonięte pół bramki.

Goście mogli wyrównać w 81. minucie, ale Chancellor główkował tuż nad poprzeczką.

Statystyka meczu: 19:13 w strzałach, 5:2 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 5:8 w kornerach i 112:110.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.