Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Sebastian Ring piłkarzem Wisły2021-12-18 17:18:00

Szeregi Wisły Kraków zasilił 26-letni obrońca - Sebastian Ring. Pochodzący ze Szwecji zawodnik związał się kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.


Sebastian Ring urodził się 18 kwietnia 1995 roku w Örebro. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach Adolfsbergs IK oraz Örebro SK, natomiast w latach 2013-2014 nabierał cennego doświadczenia w BK Forward, gdzie przebywał na zasadzie transferu czasowego i zadebiutował w seniorskiej piłce.


Po 12 miesiącach Ring powrócił do rodzinnego miasta, stając się ważnym ogniwem pierwszej drużyny Örebro SK, której barwy reprezentował do końca 2018 roku. W styczniu 2019 roku zawodnik postanowił spróbować swoich sił za granicą i przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, dołączając do angielskiego Grimsby Town. Barwy The Mariners przywdziewał przez kolejny rok, po czym zdecydował się na powrót do ojczyzny i zawarł umowę z Kalmar FF. W zespole z południowo-wschodniej Szwecji potwierdzał swoje piłkarskie umiejętności i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, występując najczęściej na lewej stronie defensywy.


W zakończonym niedawno sezonie Sebastian Ring rozegrał 28 spotkań na poziomie Allsvenskan, w których zdobył 3 bramki i zanotował 2 asysty. Przed 26-latkiem kolejne piłkarskie cele, które od teraz będzie realizował w koszulce z białą gwiazdą na piersi.


wisla.krakow.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty