Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia pokonała mistrza Polski2021-12-05 23:23:00

W 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała 1-0 mistrza Polski, Legię Warszawa.

Cracovia - Legia Warszawa 1-0 (1-0)

1-0 Pelle van Amersfoort 20

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Hanca, Lusiusz, van Amersfoort - Luquinhas, Wieteska, Josue, Ribeiro. Widzów 10 213.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Rapa, Jugas, Siplak, Pestka - Myszor (82 Rakoczy), Lusiusz (53 Rasmussen), van Amersfoort, Hanca - Piszczek (65 Rivaldo Jr.).

LEGIA: Boruc - Nawrocki, Wieteska, Hołownia (46 Nawotka), Ribeiro - Skibicki (46 Gomes), Josue, Slisz, Luquinhas (84 Ciepiela), Mladenovic (68 Pekhart) - Emreli (58 Włodarczyk).

To już siódma porażka Legii na wyjeździe, a jedenasta w tym sezonie...

Goście dobrze zaczęli, w 13. minucie mieli 100-procentową okazję, ale Skibicki przegrał pojedynek sam na sam z Niemczyckim.

Jedyny gol, zwycięski dla Cracovii, padł w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka prześlizgnęła się po głowach Emrelego i Wieteski, po czym spadła pod nogi van Amersfoorta. Ten przytomnie wykorzystał szansę, pakując z 3 m futbolówkę do siatki. To jego ósma bramka w tym sezonie. W dalszej części I połowy goście kilka razy groźnie strzelali z dystansu.

Po przerwie Pasy mogły podwyższyć. W 53. minucie Myszor mając przed sobą tylko bramkarza uderzył z 13 m niecelnie. Z kolei w 64. minucie Kakabadze huknął z 25 m w słupek.

Statystyka meczu: 9:13 w strzałach, 3:5 w celnych, 38:62% w posiadaniu piłki, 7:7 w kornerach i 113:111.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.