Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Porażka Pasów w płockiej twierdzy2021-11-28 21:41:00

W 16. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała w Płocku z Wisłą 1-2. Gospodarze są u siebie niepokonani: odnieśli 6 zwycięstw i 2-krotnie zremisowali.

Wisła Płock - Cracovia 2-1 (2-0)

1-0 Mateusz Szwoch 14

2-0 Kristian Vallo 32

2-1 Filip Piszczek 47 (głową)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Krivotsyuk, Michalski, Rzeźniczak, Rasak, Kocyła, Szwoch - Rodin, Balaj.

WISŁA: Kamiński - Vallo (67 Zbozień), Rzeźniczak (81 Lagator), Michalski, Krivotsyuk, Tomasik - Warchoł (67 Jorginho), Szwoch, Rasak, Cielemęcki (67 Kocyła) - Wolski (58 Tuszyński).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Rodin, Siplak - Kakabadze, Rasmussen (78 Balaj), Lusiusz, Rakoczy (74 Ogorzały), Hanca (46 Rocha), Pestka (46 Myszor) - Piszczek (67 Rivaldo Jr.).

W 2. minucie Hanca widząc wysuniętego bramkarza gospodarzy próbował go zaskoczyć z ponad 40 m, ale lob był nieco za krótki. Miejscowi szybko narzucili swój styl gry i w 14. minucie objęli prowadzenie. Z prawej strony Vallo dograł na środek pola karnego do Szwocha, który z ok. 10 m uderzył z pierwszej piłki w lewy, dolny róg.

Goście odpowiedzieli strzałem Rasmussena w 23. minucie, którym sprawił kłopot Kamińskiemu.

W 32. minucie było 2-0 dla Wisły. Wolski podał krótko do wybiegającego na czystą pozycję Vallo, a ten pewnie trafił w okolice prawego "okienka". W tej sytuacji trochę zaspał Pestka... Trener Zieliński postanowił go w przerwie zmienić, na boisko wszedł Myszor i już w pierwszej akcji zanotował asystę. Dośrodkował z prawej strony, spod narożnej chorągiewki, a Piszczek z 6 m główkował celnie do siatki.

II połowa należała zdecydowanie do Cracovii. W 51. i 61, minucie dwa razy Myszor idealnie podawał do Rakoczego, a ten dwukrotnie zmarnował idealne okazje...

Płocczanie mieli kapitalną szansę na podwyższenie w 83. minucie, ale Jorginho trafił w lewy słupek, a Kocyła z dobitki w słupek prawy...

Goście walczyli do końca o remis, lecz bez skutku.

Statystyka meczu: 16:11 w strzałach, 4:7 w celnych, 49:51% w posiadaniu piłki, 2:5 w kornerach i 111:108 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.