Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Baraże MŚ: Rosja rywalem biało-czerwonych2021-11-26 19:05:00

W Zurychu odbyło się losowanie baraży o awans do finałów piłkarskich MŚ 2022. Reprezentacja Polski zagra w półfinale z Rosją (na wyjeździe). W razie wygranej biało-czerwoni będą gospodarzem w meczu ze Szwecją lub Czechami.


Pecha w losowaniu miały zespoły Włoch i Portugalii, które zmierzą się w tej samej "ścieżce". Jeden z nich na pewno nie zagra na MŚ.


Awans z europejskich baraży wywalczą trzy drużyny.


Półfinały play-off, 24 marca 2022 (czwartek)

Ścieżka A

Szkocja - Ukraina (20:45)

Walia - Austria (20:45)

Ścieżka B

Rosja - Polska (18:00)

Szwecja - Czechy (20:45)

Ścieżka C

Włochy - Macedonia Północna (20:45)

Portugalia - Turcja (20:45)


Finały play-off, 29 marca 2022 (wtorek)

Ścieżka A

Walia/Austria - Szkocja/Ukraina (20:45)

Ścieżka B

Rosja/Polska - Szwecja/Czechy (20:45)

Ścieżka C

Portugalia/Turcja - Włochy/Macedonia Północna (20:45)


XXII MŚ w Katarze będą pierwszymi w historii, które nie zostaną przeprowadzone w maju, czerwcu lub w lipcu. Turniej odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022. Losowanie zaplanowano na kwiecień 2022.


st


– Rywal nie jest łatwy, ale trzeba go pokonać. Przed meczem jeszcze nikt niczego nie wygrał, ani nie przegrał. Cieszy mnie też to, że ewentualne drugie spotkanie zagramy u siebie. Oczywiście najpierw musimy jednak pokonać Rosję. Losowanie było dla nas łaskawe i odbieram je pozytywnie – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


– Trafiliśmy na mocnych rywali, ale będących na pewno w naszym zasięgu. Wierzę w zespół, umiejętności i charakter zawodników. Po ostatnim meczu wszyscy czujemy sportową złość. Zrobię wszystko, by pomóc sztabowi i zawodnikom w jak najlepszym przygotowaniu się do baraży. Walczymy! – zadeklarował Cezary Kulesza.


Jeśli biało-czerwoni wygrają z Rosją, ewentualny finał fazy play-off zagrają w Polsce. – Nie wiem, czy PGE Narodowy będzie dostępny. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju, jak będzie rozwijał się koronawirus. Jesteśmy jednak przygotowani również na inne opcje, takie jak stadion w Gdańsku, Wrocławiu czy Chorzowie – dodał prezes PZPN.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty