Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
U-21: Łotwa rozbita w Krakowie2021-11-16 22:50:00

W meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Polski pokonała w Krakowie Łotwę 5-0. Dwa gole zdobył Kacper Śpiewak z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, grali także Konrad Gruszkowski i Piotr Starzyński z Wisły Kraków.

Polska – Łotwa 5-0 (3-0)

1-0 Adrian Benedyczak 32 (karny)

2-0 Łukasz Bejger 45 (głową)

3-0 Kacper Śpiewak 45+1

4-0 Kacper Kozłowski 51

5-0 Kacper Śpiewak 63

Sędziował Robertas Valikonis (Litwa). Żółte kartki: Skóraś, Kozłowski - Lotcikovs, Birka. Widzów 2684.

POLSKA: Cezary Miszta - Konrad Gruszkowski (58 Mateusz Żukowski), Łukasz Bejger, Jakub Kiwior, Michał Skóraś (72 Maksymilian Sitek) – Mateusz Bogusz (58 Piotr Starzyński), Kacper Kozłowski, Łukasz Poręba – Nikola Zalewski, Adrian Benedyczak (43 Kacper Śpiewak), Jakub Kamiński (71 Filip Marchwiński).

ŁOTWA: Rudolfs Soloha – Rudolfs Zengis (56 Dmitrijs Zelenkovs), Rihards Ozolins (74 Deniss Melniks), Ilja Korotkovs, Emils Birka – Maksims Tonisevs, Roberts Veips, Normunds Uldrikis - Kristers Lusins (56 Kaspars Kokins), Arturs Lotcikovs (56 Edgars Ivanovs), Eduards Daskevics (74 Niks Dusalijevs).

Dotychczasowe mecze drużyny trenera Macieja Stolarczyka: 2-0 z Łotwą (wyjazd), 1-2 z Izraelem (dom), 2-2 z Węgrami (w), 3-0 z San Marino (d) i 4-0 z Niemcami (w) i 5-0 z Łotwą (d).

Początek spotkania na stadionie Cracovii był dość nerwowy. Polacy chcieli zbyt szybko przedostać się pod bramkę rywali i niecelnie podawali. Biało–czerwoni zdecydowanie przeważali, ale w ataku pozycyjnym nie było łatwo przedrzeć się przez obronę Łotyszy. Były rzuty różne, były strzały (próbowali m. in. Zalewski, Kozłowski, Bogusz), ale goli długo nie było.

W końcu jednak się udało, a pomogli goście. Po faulu Łotysza sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał sam poszkodowany Adrian Benedyczak. Napastnik Parmy strzelił dwie bramki Niemcom, a teraz kolejną. Po chwili miał szansę na kolejnego gola, ale przestrzelił. W tej akcji doznał jednak urazu, wrócił na boisko, ale po kilku minutach okazało się, że nie może dalej grać. Trener Stolarczyk musiał go zmienić, a kibice pożegnali Benedyczaka brawami.

Tuż przed przerwą świetną akcję popisał się Jakub Kamiński. Zakręcił rywalami, ale strzał został wybity na rzut rożny. Po chwili dokładnie dośrodkował Michał Skóraś, a Łukasz Bejger strzałem głową dał prowadzenie 2-0. Nie minęła minuta, a było już 3-0. Po podaniu Kamińskiego strzał głową Kozłowskiego odbił Soloha, ale we właściwym miejscu był Kacper Śpiewak i kopnął do pustej bramki.

Po zmianie stron goście spróbowali zdobyć choćby honorową bramkę. Po akcji i strzale Eduardsa Daskevicsa Cezary Miszta musiał wykazać się refleksem. Jak wykorzystywać takie okazje pokazał mu Kozłowski. Skóraś zagrał do Kamińskiego, który minął jednego z rywali i podał do Kozłowskiego. Pomocnik Pogoni zwodem nabrał Emilsa Birkę i pewnie pokonał Solohę. Polacy mieli kolejne okazje – strzelali Bogusz, Mateusz Żukowski i Piotr Starzyński, ale dobrze bronił bramkarz rywali. Po raz drugi trafił jednak Śpiewak, który wykorzystał kontratak.