Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Dawid Szulczek trenerem Warty2021-11-08 22:59:00

31-letni Dawid Szulczek został nowym trenerem piłkarzy Warty Poznań i będzie najmłodszym szkoleniowcem w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Podpisał kontrakt z klubem do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejne 2 lata.


Dawid Szulczek jeszcze w piątek poprowadził zespół Wigier Suwałki do zwycięstwa nad Garbarnią Kraków i zostawia drużynę z Podlasia na siódmym miejscu w tabeli eWinner II ligi. W poprzednim sezonie – swoim pierwszym w roli pierwszego szkoleniowca – awansował z Wigrami do baraży o wejście do Fortuna 1 Ligi, jednak jego zespół odpadł w półfinale z KKS Kalisz. Wcześniej Szulczek pełnił rolę drugiego trenera w Górniku Wesoła (zaczynał w wieku zaledwie 23 lat) i Rozwoju Katowice, a w lipcu 2017 rozpoczął współpracę z trenerem Arturem Skowronkiem. Był jego asystentem w Wigrach Suwałki, Stali Mielec i w Ekstraklasie, w Wiśle Kraków.


Dawid Szulczek w styczniu skończy 32 lata. Pochodzi ze Świętochłowic i do 23. roku życia grał w piłkę w tamtejszym Śląsku. Był pomocnikiem. Występy na boisku godził ze studiami na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, którą ukończył w 2014 roku. Od września 2020 roku ma licencję UEFA Pro, jako najmłodszy trener w Polsce.


wartapoznan.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty