Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Marcin Dorna p.o. dyrektora sportowego PZPN2021-10-09 21:05:00

Marcin Dorna został pełniącym obowiązki dyrektora sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej – zdecydował na sobotnim posiedzeniu Zarząd PZPN. Zastąpi na stanowisku Stefana Majewskiego, który 16 września 2021 roku rozwiązał z federacją umowę za porozumieniem stron.


Marcin Dorna urodził się 17 września 1979 roku w Poznaniu. Pracę trenerską rozpoczynał jeszcze jako student poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, prowadząc zespoły w kategoriach U9-U-11 w UKS GOSiR Dopiewo. Po ukończeniu studiów przez kilka lat trenował drużyny młodzieżowe Lecha Poznań, a także reprezentację Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (w kategoriach U11-U-15).


W Polskim Związku Piłki Nożnej Marcin Dorna pracuje od 2008 roku. Prowadził reprezentacje narodowe w kilku rocznikach, od U-15 do U-21. W 2012 roku doprowadził kadrę do lat 17 do półfinału mistrzostw Europy, rozgrywanych w Słowenii. Kilka miesięcy później, decyzją Zarządu PZPN, został mianowany trenerem reprezentacji Polski do lat 21. Z kadrą młodzieżową nie udało się awansować do mistrzostw Europy w 2015 roku, choć losy promocji ważyły się do ostatnich chwil kwalifikacji – ostatecznie zabrakło jednego punktu. Dwa lata później Marcin Dorna poprowadził już reprezentację Polski U-21 w finałach mistrzostw Europy, rozgrywanych na własnym terenie. Niestety, biało-czerwoni zakończyli rozgrywki na fazie grupowej.


Po zakończeniu mistrzostw Marcin Dorna oddał stery w kadrze w ręce Czesława Michniewicza, samemu zostając zastępcą dyrektora PZPN ds. szkolenia, łącząc tę funkcję początkowo z prowadzeniem reprezentacji Polski do lat 15, 17 a później do lat 16. Wspierał Paulo Sousę w przygotowaniach do turnieju finałowego UEFA EURO 2020, a w październiku został mianowany p.o. Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Ukończył Szkołę Trenerów PZPN i posiada najwyższe uprawnienia szkoleniowe – licencję UEFA Pro, uprawniającą do prowadzenia każdej drużyny piłkarskiej na świecie. Pod kierunkiem między innymi Marcina Dorny powstał Narodowy Model Gry, a także jego suplementy.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty