Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Hokej > Wiadomości hokej
EIHC w Budapeszcie dla polskich hokeistów!2017-11-12 19:51:00

Polscy hokeiści zwyciężyli w turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie. Biało-czerwoni, występujący pod wodzą nowego kanadyjskiego trenera Teda Nolana pokonali Węgrów 4-1, Japończyków 3-2 i na zakończenie zmagań ulegli Włochom 3-4.


- Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony po tym turnieju. Wygraliśmy dwa mecze. Zespół realizował założenia i to mnie szczególnie cieszy. W ostatnim meczu z Włochami kluczowa okazała się pierwsza tercja. Jednak trzeba podkreślić, że wróciliśmy do gry i walczyliśmy do końca - podsumował turniej w stolicy Węgier Ted Nolan.

W zamykającym zmagania meczu z Włochami polska reprezentacja zagrała w mocno przetrzebionym składzie, bez kontuzjowanych w spotkaniach z Węgrami i Japończykami Krystiana Dziubińskiego, Macieja Kruczka, Aleksa Szczechury. W spotkaniu nie zagrał też Grzegorz Pasiut. - Mam teraz znacznie więcej materiału do przemyśleń. Wielu zawodników widziałem dopiero pierwszy raz. Z optymizmem patrzę w przyszłość i jestem przekonany, że ta drużyna będzie grać coraz lepiej. To co najważniejsze czeka nas oczywiście w kwietniu - dodał opiekun biało-czerwonych.


Za pół roku, także w stolicy Węgier odbędą się mistrzostwa świata 1A. Od 22 do 28 kwietnia rywalami polskich hokeistów będą gospodarze, Słoweńcy, Włosi, Kazachowie i Brytyjczycy.


Więcej informacji o turnieju EIHC w Budapeszcie na www.pzhl.org.pl


fot1_eihc_hokej_polska.jpg
fot2_eihc_hokej_ted_nolan.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty