Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Robert Kasperczyk trenerem Sandecji2024-01-07 18:02:00

Nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu Sandecji Nowy Sącz został Robert Kasperczyk. 56-letni trener w przeszłości prowadził już drużynę "Biało-Czarnych".


Robert Kasperczyk urodził się 22 stycznia 1967 roku w Tuchowie, jako piłkarz występował m.in. w Hutniku Kraków, gdzie jego największym sukcesem jest tytuł mistrza Polski juniorów w 1985 roku. W seniorskiej drużynie występował na szczeblu drugiej oraz pierwszej ligi (ówczesna Ekstraklasa).


Po przejściu na ławkę trenerską był szkoleniowcem m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała, Motoru Lublin, Stali Rzeszów, Hutnika Kraków czy Sandecji, którą prowadził w okresie od maja 2015 roku do stycznia 2016 roku. 


Szkoleniowiec legitymujący się licencją UEFA Pro w latach 2016-2020 pełnił także funkcję szefa działu skautingu w Cracovii Kraków. Kontrakt Roberta Kasperczyka będzie obowiązywał do końca sezonu, z opcją przedłużenia.


Jednocześnie do sztabu szkoleniowego dołącza Kordian Wójs, który będzie asystentem trenera. 48-latek także miał styczność z Sandecją pracując już w klubie z Nowego Sącza.


Ponadto Kordian Wójs był asystentem m.in. w Cracovii, Wiśle Puławy, Podbeskidziu, Resovii czy Radomiaku Radom. Samodzielnie prowadził zespół U-19 Cracovii, Poprad Muszynę oraz Hutnik Kraków.


sandecja.pl (Sebastian Stanek)


23.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty