Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Cracovia ma nowego piłkarza. Czy przyjdzie też Glik?2023-08-29 22:45:00

Cracovia pochwaliła się nowym piłkarzem. To 26-letni duński obrońca Andreas Skovgaard, przechodzi na mocy transferu gotówkowego z norweskiego Stabæk. Podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku. W mediach pojawiły się informacje o jeszcze jednym możliwym transferze Cracovii - testy medyczne w klubie ma przechodzić Kamil Glik.


Andreas Skovgaard jest wychowankiem FC Nordsjælland, z którego w 2019 roku przeniósł się do holenderskiego S.C. Heerenveen. Po kilku miesiącach powrócił do Skandynawii - do Örebro SK ze Szwecji w ramach całorocznego wypożyczenia. W lutym 2021 roku dołączył do tego klubu na mocy wolnego transferu. Ostatnie 2 lata spędził w klubach norweskich, kolejno Brann Bergen i Stabæk. W obecnym sezonie Eliteserien wybiegał na boisko 17-krotnie. W przeszłości występował także w młodzieżowych reprezentacjach Danii (1 mecz w kadrze U-21 i po 2 w U-20 i U-19).

- Cieszymy się z finalizacji pozyskania Andreasa, który wzmocni naszą formację obronną. Zależało nam na pozyskaniu lewonożnego zawodnika z dobrym wyprowadzeniem piłki, budowaniem akcji, a przede wszystkim grającego twardo oraz skutecznie w obronie.  Skovgaard posiada doświadczenie zaczerpnięte z różnych lig, klubów dlatego jesteśmy przekonani, że bardzo płynnie zaadoptuje się do naszego stylu gry i rozgrywek w Polsce - powiedział o transferze wicedyrektor ds. sportowych MKS Cracovia SSA, Filip Trubalski.

ST/cracovia.pl


crac.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty