Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Bramkarz Puszczy Niepołomice pobity. Czeka go przerwa w grze2023-08-28 11:11:00

Kewin Komar, bramkarz ekstraklasowej Puszczy Niepołomice, został pobity przez kiboli podczas festynu w Wiśniczu Małym - podaje Szymon Jadczak z WP Sportowe Fakty. Tego samego wieczoru grupa pseudokibiców groziła mu maczetami pod domem. Napastnicy to prawdopodobnie kibole Wisły Kraków - podaje Jadczak. Piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze. Ma uraz ręki.


WP SportoweFakty podają, że według relacji świadków, z którymi rozmawiały, młodzi kibole podeszli w sobotni wieczór do Komara i zaczęli mu grozić., a następnie zaczęli bić bramkarza Puszczy, krzycząc, że to zemsta za przegrany mecz barażowy. Mężczyźni zaczęli się gonić po terenie festynu, ostatecznie bramkarzowi mieli pomóc strażacy ochotnicy. Z Wiśnicza Małego piłkarz trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Bochni. Spotkał się tam z jednym z napastników, który miał dostać cios od broniącego się piłkarza. Na szpitalnym korytarzu Komar usłyszał, że jeśli zgłosi pobicie, to napastnicy znajdą go, bo wiedzą gdzie mieszka. Lekarzowi Komar powiedział w związku z tym, że uderzył ręką w ścianę. Ale gdy bramkarz Puszczy wrócił do mieszkania w Bochni, pod jego domem czekało kilkunastu kiboli z maczetami. Wtedy wezwał policję.

Klub z Niepołomic potwierdza, że jego piłkarz ucierpiał w weekend. W poniedziałkowy poranek wydał w tej sprawie oświadczenie:
"W związku z wydarzeniami z minionego weekendu, w których poszkodowany został Kewin Komar, Puszcza Niepołomice stanowczo potępia wszelkie agresywne zachowania. Jako, że ta bezprecedensowa sprawa dotyczy zawodnika naszego Klubu, pragniemy Państwa zapewnić, że Klub podjął wszelkie niezbędne kroki prawne. Jednocześnie informujemy, iż zawodnik naszego Klubu Kewin Komar otrzymał pełne wsparcie i został otoczony przez Klub opieką medyczną oraz prawną. Skrupulatnie analizujemy całe zajście. Sprawą zajmują się obecnie Policja oraz prawnicy Klubu.


Komunikat wydała też Wisła Kraków:

"W związku z artykułem opublikowanym w serwisie Sportowe Fakty poświęconemu wydarzeniom z udziałem bramkarza Puszczy Niepołomice - Kewina Komara - TS Wisła Kraków SA wyraża stanowczy sprzeciw wobec wszelkich aktów agresji, przemocy czy nienawiści, a także jakichkolwiek form naruszenia nietykalności osobistej. Wisła Kraków promuje przestrzeganie norm i wartości, które muszą towarzyszyć nie tylko piłkarzom, działaczom, ale także całej społeczności zgromadzonej wokół klubu, czemu dowód daje w licznych aktywnościach w ostatnich latach. Działania narażające zdrowie i życie ludzi są bezwzględnie potępiane - nie ma dla nich miejsca w społeczności naszego klubu i w piłce nożnej.
Klub podjął współpracę ze stosownymi służbami mającą na celu natychmiastowe wyjaśnienie sprawy."Źródła:  WP Sportowe Fakty i Puszcza Niepołomice/ Wisła Kraków


kk.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty