Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Igrzyska Europejskie. Porozumienie w sprawie Wioski Zawodniczej2023-05-31 23:07:00

W Krakowie doszło do ustalenia treści umowy między Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 a Akademią Górniczo-Hutniczą imienia Stanisława Staszica. Dokument precyzuje zakres współpracy w ramach udostępnienia Miasteczka Studenckiego na rzecz Wioski Zawodniczej.


Uzgodnienia zostały przyjęte przez obie strony. W czwartek dojdzie do podpisania umowy. Stanie się to niezwłocznie po zebraniu wszelkich wymaganych do podpisu dokumentów.


Porozumienie jest finalizacją działań rozpoczętych w zeszłym roku. W grudniu 2022 roku strony podpisały umowę przedwstępną. Nowy dokument ostatecznie precyzuje współpracę i zakres obowiązków obu stron.


W ramach umowy Akademia Górniczo-Hutnicza udostępni pokoje w akademikach, w których podczas Igrzysk Europejskich mieszkać będą sportowcy. Dodatkowo uczelnia zagwarantuje dostarczenie wszelkich usług związanych z zakwaterowaniem sportowców. Na terenie Miasteczka powstanie infrastruktura niezbędna do obsługi gości – powstaną strefy cateringowe, punkty bezpieczeństwa oraz przestrzenie do organizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.


Komitet będzie korzystał z terenów Miasteczka Studenckiego do 5 lipca. W ciągu kolejnych dwóch tygodni Komitet Organizacyjny zdemontuje wszelką infrastrukturę powstałą na czas Igrzysk Europejskich.


Szacuje się, że w Wiosce Zawodniczej zamieszka blisko 4 tysiące osób – zawodników, trenerów i członków sztabów.


Koszt umowy to 14,9 mln zł.


Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca. Ceremonia Otwarcia odbędzie się na Stadionie Miejskim imienia Henryka Reymana w Krakowie. Impreza potrwa do 2 lipca. Weźmie w niej udział około 7 tysięcy sportowców z 48 europejskich krajów.


ie2023.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty