Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Myślenice z flagą Igrzysk Europejskich2023-06-03 21:59:00

Myślenice będą jedną z aren Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023, a w piątek władzom miasta uroczyście przekazano olimpijską flagę. Zostaną tam rozegrane zawody kickboxingu i muaythai. –  Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć fantastyczne wydarzenie – zaznacza Urasa Mongkolnavin, ambasador Królestwa Tajlandii.


W uroczystości wręczenia flagi, która odbyła się w Urzędzie Miasta, wzięli udział: Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic, Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego, Maciej Kurp, wiceprezes Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich i Urasa Mongkolnavin, ambasador Królestwa Tajlandii.


Do rozpoczęcia największej multidyscyplinarnej imprezy tego roku w Europie zostało dokładnie 19 dni. Burmistrz Jarosław Szlachetka zapewnia, że Myślenice są gotowe na przyjęcie najlepszych zawodników w kickboxingu i muaythai.


- Bardzo dziękuję za to, że nasze miasto zostało włączone do wielkiej rodziny Igrzysk Europejskich. To wielkie wyróżnienie dla nas i samorządu, ale także powód do radości dla mieszkańców. Szczególnie dla tych, którzy prowadzą na co dzień sekcje sportów walki: boksu, karate, judo, sumo – podkreśla Szlachetka.


Podczas przekazania flagi obecni byli także sportowcy trenujący w myślenickich klubach, a ceremonię uświetnił pokaz, w którym udział wziął Rafał Simonides, mistrz świata w muaythai. To dyscyplina wywodząca się z Tajlandii, która cały czas zyskuje na popularności, przy okazji promując ten azjatycki kraj.


Dlatego podczas ceremonii przekazania flagi obecna była Urasa Mongkolnavin. Ambasador Królestwa Tajlandii oglądała miasto oraz obiekt, w którym zostaną rozegrane zawody. 


- To wielki honor odwiedzić Myślenice. Jako ambasador jest bardzo dumna i wdzięczna, że mogę wspierać Igrzyska Europejskie. Podczas imprezy, w porozumieniu z władzami Myślenic, będziemy chcieli przeprowadzić wiele aktywności. Będzie tajskie miasteczko, możliwość poznania naszej kultury, a także kuchni. Mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć fantastyczne wydarzenie – zaznacza Urasa Mongkolnavin.


W Myślenicach zostaną rozegrane zawody muaythai (22–27 czerwca) i kickboxingu (30 czerwca – 2 lipca), a rywalizację będzie można zobaczyć w Myślenice Arena, która może pomieścić 566 osób. O 26 kompletów medali w obu dyscyplinach będzie w sumie rywalizowało ponad dwustu sportowców. Obiekt powstał w 2009 r. i dysponuje ośmioma szatniami oraz bogatym zapleczem. W bezpośrednim otoczeniu hali znajdują się tereny zielone i kilka boisk piłkarskich. 


III Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Ceremonia otwarcia i zamknięcia zaplanowana jest na Stadionie Miejskim w Krakowie.


ie2023.pl


myslenicemuaj.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty