Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Słomniczanka zgłosiła się do klasy okręgowej2023-05-31 06:58:00

Do Wydziału Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo zgłaszające obchodzącą w tym roku 100-lecie Słomniczankę Słomniki do rozgrywek w klasie okręgowej Kraków w sezonie 2023/2024. Przypomnijmy, że zespół ze Słomnik wycofał się z rozgrywek IV ligi po rundzie jesiennej.


W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja, gdzie zagra zdegradowana z II ligi Garbarnia Kraków. Co się stanie, gdy "Brązowi" zrezygnują z III ligi i zgłoszą się do IV ligi małopolskiej? Wyjaśnia to Regulamin rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas MZPN na sezon 2022/2023. W obu przypadkach (Słomniczanka, Garbarnia) pojawienie się zespołów w niższych ligach powiększa liczbę drużyn spadających z danej ligi. 


11. AWANSE I SPADKI

§ 19 

h. W sytuacji, gdy klub w wyniku braku licencji uprawniającej do udziału w wyższej lidze/klasie lub w wyniku rezygnacji z gry w wyższej lidze/klasie, przystąpi do rozgrywek niższej ligi/klasy, to powiększy liczbę drużyn spadających z danej ligi/klasy.

i. W sytuacji, gdy klub w kolejnym cyklu powraca do rozgrywek po tym jak został przesunięty o dwie klasy rozgrywkowe, to powiększa liczbę drużyn spadających z danej ligi/klasy.

(mzpn)
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty