Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Znamy gwiazdy ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich2023-05-24 20:29:00

Zwycięzca Eurowizji ukraiński zespół hip-hopowy Kalush, Tribbs, Roxy Węgiel, Viki Gabor, Sara James i DJ Gromee to gwiazdy ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. Dziś (24 maja) ruszyła sprzedaż biletów na oba wydarzenia.


Otwarcie (21 czerwca) i zamknięcie (2 lipca) igrzysk odbędzie o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana  w Krakowie (z miejscami na 30 tysięcy widzów). W środę 21 czerwca gwiazdami wydarzenia będą m. in. polscy artyści młodego pokolenia – Tribbs i Roxy Węgiel, a także ukraiński zespół hip-hopowy Kalush. Wszyscy mają Eurowizyjne sukcesy na koncie. Kalush triumfował przed rokiem, Roxana Węgiel wygrała Eurowizję dla dzieci. Z kolei Tribbs napisał muzykę i był gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu.


W tradycyjnym  przemarszu ekip wezmą udział przedstawiciele 48 reprezentacji ze Starego Kontynentu. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Kto będzie mistrzem ceremonii? Tego na razie nie zdradzono. - Będziecie zaskoczeni - mówią tylko organizatorzy mistrzostw. Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł.

Zakończenie igrzysk odbędzie się w niedzielę 2 lipca. Gwiazdami ceremonii będą m.in. Viki Gabor, Sara James i DJ Gromee. Kibice mogą liczyć na bogatą oprawę choreograficzną oraz przedstawienie. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł.

Bilety dostępne są w zakładce z biletami na stronie www.european-games.org. Tam też tylko do końca maja dostępne są bilety kolekcjonerskie – zarówno na ceremonie, jak i wszystkie sporty Igrzysk Europejskich. Po 31 maja będzie już tylko możliwość zakupu biletów elektronicznych.

Podczas igrzysk w 12-dniowej rywalizacji weźmie udział 7 tysięcy sportowców w 29 dyscyplinach. W Krakowie i Małopolsce, a także w Chorzowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Bielsku-Białej do zdobycia będzie ponad 250 kompletów medali, a w znaczącej części dyscyplin także kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Paryżu.


www.european-games.org


ie.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty