Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Od morza po Tatry – Droga Ognia Pokoju2023-05-23 18:57:00

Ogień Pokoju jest jednym z symboli Igrzysk Europejskich, nawiązującym do Ognia Olimpijskiego i sztafety poprzedzającej każde Igrzyska. Już 21 czerwca zapłonie on na Stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie, oficjalnie otwierając III Igrzyska Europejskie. Zanim do tego dojdzie, pojawi się on w różnych częściach Polski, od Kołobrzegu po Zakopane, integrując lokalne społeczności i promując ideę najważniejszych wartości olimpijskich, a wszystko to w duchu hasła przewodniego „We are unity” - „Jesteśmy jednością”.


W kwietniu 2023 roku Ogień Pokoju został uroczyście przekazany Prezydentowi RP i polskim sportowcom w Rzymie, gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. Następnie Ogień został przetransportowany do Warszawy, a stamtąd trafił do Krakowa. 


Teraz zostanie on zaprezentowany niemal całej Polsce. Droga Ognia Pokoju jest serią spotkań, które przypominają o zbliżającej się największej multidyscyplinarnej imprezie sportowej w Europie. Od drugiej połowy maja do 21 czerwca Ogień zapłonie na obiektach sportowych i kulturalnych, przy okazji promując również dyscypliny Igrzysk Europejskich (takie jak np. kajakarstwo, BMX freestyle, koszykówka 3x3, pięciobój nowoczesny). Ogień Pokoju angażować będzie mieszkańców miast-gospodarzy, a w wydarzeniach wezmą udział przedstawiciele świata sportu, kultury, polityki, osoby niepełnosprawne oraz kibice. 


Od nadmorskich miejscowości, przez stolicę, po największe atrakcje Tatr i najważniejsze ośrodki Igrzysk Europejskich – trasa Drogi Ognia Pokoju obejmie kilkanaście miejscowości w Polsce, a istotnymi punktami w jego podróży będą wyjątkowe miejsca w Małopolsce, o dużym znaczeniu historycznym, kulturalnym i turystycznym.


Już w najbliższy weekend Ogień pojawi się w Warszawie. W sobotę 27 maja w Parku Kępa Potocka odbędzie się Piknik Olimpijski 2023 – wyjątkowe coroczne wydarzenie współorganizowane przez Polski Komitet Olimpijski, z udziałem wybitnych sportowców i medalistów olimpijskich. PKOl wraz z Polskimi Związkami Sportowymi przygotuje ponad 50 sportowych stref, a w nich ponad 100 konkurencji i różnych atrakcji. Ponadto zaprezentowana zostanie nowa dyscyplina olimpijska jaką jest breaking – który znalazł się również w programie III Igrzysk Europejskich. W strefie Igrzysk poza Ogniem Pokoju pojawią się również zabawy dla najmłodszych, konkursy na gumowych piłkach, fotobudka, quiz z nagrodami i maskotki tegorocznej imprezy – Salamandra Sandra i Smok Krakusek. 


Gdzie jeszcze zawita Ogień Pokoju? Szczegółową rozpiskę już wkrótce będzie można znaleźć na stronie internetowej Igrzysk.


Informacja prasowa

https://drive.google.com/file/d/1TzLTz56Fgr5nAwKaqnG5H3fnEkX7n4OE/view?usp=drive_link


ogien pokoju, prezes marcin nowak.jpg
ogien pokoju w rzymie 1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty