Strona główna > Sportowa Małopolska
Kolorowy mecz w Krakowie, Wisła pokonała Arkę2022-07-30 22:33:00

W 3. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła pokonała Arkę Gdynia 1-0, zwycięski gol padł z karnego. Sędzia pokazał w tym meczu 13 zółtych i dwie czerwone kartki, obie dla zawodników gości.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1-0 (0-0)

1-0 Michał Żyro 60 (karny)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Jelic Balta, Basha, Wachowiak, Szywacz, Jaroch, Sobol - Marcjanik (2), Stępień, Stolc, Rymaniak, Milewski, Dobrotka. Czerwone kartki: Aleman (Arka, 25), Marcjanik (Arka, 58, druga żółta). Widzów 15 176.

WISŁA: Biegański - Jaroch, Łasicki, Colley (51 Mehremic), Wachowiak - Pereira (69 Gruszkowski), Basha (46 Plewka), Jelic Balta, Duda (84 Szywacz), Młyński - Żyro (84 Sobol).

ARKA: Krzepisz - Rymaniak, Marcjanik, Dobrotka, Stolc - Stępień (61 Ziemann), Milewski (88 Żebrowski), Gol, Aleman, Adamczyk - Czubak (69 Kuzimski).

Po wyrównanym początku pierwszą groźną akcję przeprowadzili wiślacy. W 23. minucie z prawej strony zacentrował Pereira, a Duda z 14 m uderzył z woleja, tuż nad poprzeczką.

Minutę później doszło do starć w środku boiska. Aleman sfaulował nieładnie Dudę, Ekwadorczyka popchnął Jelic Balta, w rewanżu Aleman uderzył go dwoma pięściami od tyłu w plecy. Arbiter pokazał zawodnikowi Arki czerwony kartonik.

Grający w dziesiątkę gdynianie mieli mimo to w dalszej fazie I połowy okazję do objęcia prowadzenia. W 35. minucie Czubak zagrał do Stępnia, ten najpierw strzelił nieczysto, ale poprawkę z 10 m kierował już do siatki. Na szczęście dla gospodarzy piłkę z bramki wybił Colley.

Po przerwie, w 49. minucie, Duda próbował zaskoczyć Krzepisza z kąta, lecz ten obronił strzał nogą. W 55. minucie Młyński uderzał zza pola karnego, futbolówka trafiła w rękę Marcjanika. Po analizie VAR sędzia pokazał mu żółtą kartkę, a ponieważ była to już druga w tym spotkaniu - czerwoną. Karnego pewnie wykonał Żyro. Golkiper rzucił się w lewo, a napastnik Białej Gwiazdy posłał futbolówkę w środek bramki.

Wisła miała szanse na podwyższenie w 82. i 83. minucie. Strzały Żyry, Gruszkowskiego i Dudy odbijał jednak Krzepisz.