Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Wisła zaczęła przygotowania bez Yawa Yeboaha2022-01-05 17:12:00

Bez Yawa Yeboaha i Aschrafa El Mahdioui piłkarze Wisły rozpoczęli w środę (5 stycznia) przygotowania do wiosennej części rozgrywek ekstraklasy. 


- Jeśli chodzi o Yawa, to trwają intensywne prace nad jego transferem, co nie jest tajemnicą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego chcieliśmy mu zaoszczędzić ewentualnych podróży do Polski i z powrotem. Czekamy na rozwój sytuacji. Achraf z kolei przebywa na przymusowej kwarantannie, dołączy do nas jak ją zakończy - informuje w oficjalnym serwisie klubu trener "Białej Gwiazdy" Adrian Gula.


Na pierwszych w nowym roku zajęciach w  Myślenicach nie było też Krystiana Wachowiaka i Przemysława Zdybowicza. - Ci dwaj zawodnicy są przygotowani na transfer czasowy, jest zainteresowanie ze strony klubów, dlatego nie zjawili się dzisiaj w Myślenicach. Zależało nam na tym, aby poprzez wypożyczenie zapewnić im możliwość regularnych występów, co na pewno zaowocuje w przyszłości - wyjaśnia Gula dla oficjalnego serwisu Wisły. Wśród trenuących z zespołem byli natomiast przebywający obecnie na wypożyczeniu Kamil Broda i Sławomir Chmiel. - Dołączyli do nas na starcie przygotowań. Chcieliśmy ich zobaczyć w naszych warunkach podczas codziennych treningów, co pozwoli nam na kompletną analizę ich postępów. Serdecznie ich witamy z powrotem i bardzo się cieszymy, że są z nami. Tak samo jak Dorian Gądek i Paweł Koncewicz-Żyłka. Nie ma z nami ani Krystiana i Przemka, ani Yawa, więc wzmocnienie rywalizacji podczas zajęć było dla nas istotne - mówi trener Wisły . 


Z drużyną wciąż nie pracują Alan Uryga, Gieorgij Żukow i Jakub Błaszczykowski. - Alan trenuje indywidualnie po kontuzji, której nabawił się w poprzedniej rundzie. Rozpoczęliśmy właśnie od treningu dostosowanego do niego, będziemy reagować na sytuację na bieżąco. Mocno pracuje na to, aby dołączyć już do zespołu, my też go bardzo potrzebujemy. Podobnie wygląda sprawa z Gieorgijem Żukowem, ale w jego przypadku rokowania są lepsze. Wierzę, że w następnym tygodniu będzie ćwiczyć już z resztą kolegów. Kuba również pracuje w oparciu o dostosowany do niego indywidualny plan otrzymany po konsultacji ze sztabem medycznym i ze specjalistami - wyjaśnia trener Adrián Guľa.


Wiślacy będą mieli teraz po 2 treningi dziennie. W środę 12 stycznia rozegrają pierwszy sparing ze słowackim Tatranem Liptovský Mikuláš, a 15 stycznia wyjadą na 12-dniowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek.

ST/wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty