Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
WOSSM zainaugurował piąty rok działalności2012-09-03 14:52:00

W poniedziałek, 3 września, dla blisko 5 milionów uczniów w całym kraju rozpoczął się nowy rok szkolny. Piąty rok działalności zainaugurował także Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży MZPN. W gimnazjum rozpocznie naukę 72 uczniów, a w liceum 75. Otwarcia dokonał dyrektor Michał Królikowski, a swoją obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele MZPN - prezes Ryszard Niemiec, wiceprezes ds. organizacyjnych Jerzy Kowalski i przewodniczący Wydziału Szkolenia Lucjan Franczak.


W swej emocjonującej przemowie prezes Niemiec zwrócił się przede wszystkim do młodzieży.

- Szesnaście wojewódskich ośrodków szkolenia młodzieży, do których należy i nasz zakład w Nowej Hucie, miało być instrumentem przyspieszenia procesu selekcjonowania i przygotowywania mistrzów piłki nożnej. Kładę akcent na słowo mistrzów, bo nie traktuje go w sposób gwiazdorski, ale taki, który oddaje profesjonalny sens tego, czego uczycie się na boisku, w halach i podczas spotkań w swoich klubach. Ministerstwo miało rozeznanie, a Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził jego przypuszczenia, że w warunkach biedniejących materialnie klubów nie ma optymalnej możliwości prowadzenia treningów młodych piłkarzy. Przyszliście z klubów i doskonale wiecie, że nie mieliście takich warunków do uprawiania sportu jak tu. To są celowo i świadomie skierowane środki w wymiarze, jakich w polskim sporcie jeszcze nie było. Działalność jednego wojewódzkiego ośrodka szkolenia młodzieży piłkarskiej to w skali roku mnie więcej półtora miliona złotych. Proszę to pomnożyć przez szesnaście, a skala wydatków jawi się w sposób oczywisty. Chciałbym, abyście wy, jako efekt tych nakładów, spełnili oczekiwania. 

Jestem tu kolejny raz na otwarciu roku szkolnego. Przyszła pora powiedzieć w sposób dobitny i apelować do was - oczekujemy, że w perspektywie pięciu, czterech czy trzech lat pokażecie, że nakłady zostały w pełni zdyskontowane, a polska piłka, polski wyczyn ma z was pożytek i to wysokiej jakości. Każdego dnia powinniście się budzić z tą myślą i z nią także kłaść się spać. Przestępując progi tej szkoły powiedzieliście "a", następne litery alfabetu będą przez was wymawiane każdego miesiąca. Trzeba być na tyle odważnym intelektualnie i moralnie, aby będąc uczniem szkoły mającej w nazwie naszą dyscyplinę przymierzać się do sięgnięcia szczytu w piramidzie i rankingu polskiego piłkarstwa. 

Korzystam z okazji, aby w imieniu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej życzyć wam spelnienia marzeń. Liczę na waszą wyobraźnię, sumienność i na to, że przyszliście do szkoły piłkarskiej nie po to, aby mieć lżej z fizyki, matematyki czy geografii, lecz po to, aby w przyszłości być wybitnym piłkarzem i człowiekiem wykształconym. Stąd wasze drogi mogą prowadzić w różnych kierunkach. Wiemy, że nie wszyscy zostaną następcami Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Szczęsnego. Życzę wam, aby marzenia ziszczały się z każdym dniem waszego pobytu w szkole i abyście z nauki i treningów wynosili jak najwięcej - zakończył prezes. 

(AnGo)


wosm1
Przemawia dyrektor Michał Królikowski. Od lewej siedzą: Lucjan Franczak, Ryszard Niemiec, Jerzy Kowalski.

wosm2
Nauczycielki i szkoleniowcy szkoły.


wosm3
Grono pedagogiczne.


wosm4
Dyrektor Michał Królikowski i Jerzy Kowalski.


wosm5
Młodzież nowohuckiego WOSSM. Na pierwszym planie, z lewej, trener koordynator Marek Kusto. Zdjęcia: AnGo


inaug12_9899.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty