Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Gruziński partner Szkoły Mistrzostwa Sportowego2011-05-12 14:56:00

W Tbilisi odbyło się piąte Forum Lokalnego Rozwoju Gospodarczego (LEDF). Udział w nim wziął dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie Mirosław Gilarski, który został zaproszony przez burmistrza Tbilisi - Gigi Ugulavę.


Dyrektor Gilarski wziął również udział w obchodach Święta Narodowego z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na uroczystość został zaproszony przez Ambasadę RP w Gruzji.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Urząd burmistrza Tbilisi oraz Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej (GIZ). Patronat objęli: Bank Światowy, Przedstawicielstwo UE w Gruzji, British Council, UNDP i USAID oraz inne organizacje międzynarodowe.

Przewodnim tematem międzynarodowego forum był potencjał, jaki znajduje się w obszarach miejskich. Uczestnicy rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi aglomeracjami oraz rozwiązaniach ekonomiczno-gospodarczych, które można zastosować w celu zwiększenia atrakcyjności miast. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali przedstawiciele europejskich samorządów, organizacji pozarządowych, niezależni eksperci, członkowie izb gospodarczych, przedstawiciele inwestorów prywatnych oraz uczelni i szkół wyższych.


Zgodnie z raportem ONZ, coraz więcej ludzi przenosi się do miast. Zwiększanie się populacji w aglomeracjach miejskich oznacza z jednej strony wielkie wyzwania, jakie stoją przed ich władzami, z drugiej natomiast pociąga za sobą olbrzymie możliwości rozwoju. W trakcie paneli zwracano uwagę na "kreatywność”, która jest konieczna, aby sprostać współczesnym wymaganiom, jakie stawiane są przed miastami i gminami.

W trakcie forum odbyła się specjalna sesja pod hasłem: "Sport jako ekonomicznie opłacalne narzędzie dla miasta". W trakcie obrad podkreślono korzyści, jakie dla miast stanowi sport, organizacja przedsięwzięć sportowych oraz budowa infrastruktury sportowej. Podczas sesji odbyła się dyskusja dotycząca organizowanego przez Polskę i Ukrainę Euro 2012. Udział w niej wzięli między innymi dyrektor Oleg Zasadny, który reprezentował Lwów oraz Mirosław Gilarski.

Forum Lokalnego Rozwoju było doskonałą okazją do stworzenia efektywnej platformy komunikacji transgranicznej pomiędzy sektorami prywatnymi i publicznymi. Umożliwiło wymianę doświadczeń, instrumentów oraz rozwiązań pomiędzy uczestnikami, którzy w trakcie przedsięwzięcia mieli możliwość osobistych kontaktów z potencjalnymi partnerami.

Spotkania, które odbywały się w trakcie forum zaowocowały nawiązaniem kontaktów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z jej gruzińskimi odpowiednikami.

- Gruzińskich partnerów zaprosiłem do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, które organizujemy. W czerwcu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej SMS Cracovia CUP, dla roczników 1989 i 1999 (turniej rozegrany zostanie w dniach 11 – 12 czerwca br. - przyp. red.). Natomiast z początkiem nowego roku szkolnego, z okazji 15-lecia istnienia SMS-u rozegrany zostanie jubileuszowy turniej piłkarski. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie z udziałem znakomitych drużyn z zagranicy. Już dziś zapraszam wszystkich do szkoły na ulicę Szablowskiego – powiedział Mirosław Gilarski.

- Współpraca z gruzińskimi placówkami to kolejny międzynarodowy kontakt jaki pozyskała Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Współdziałamy już z placówkami w Niemczech, Belgii, Anglii i na Ukrainie – dodał dyrektor Gilarski.

SMS/pc
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty