Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet > Wiadokosci Ekstraklasa kobiet
Siatkarki Muszynianki z Superpucharem2011-10-09 18:35:00

Tuż przed startem nowego sezonu w PlusLidze siatkarek, w Szamotułach został rozegrany mecz o Superpuchar. Drużyna Muszynianki nie miała większych problemów, aby pokonać Aluprof Bielsko-Biała.

W środę Muszynianka zagra w Pile pierwszy mecz ligowy  z beniaminkiem - PTPS.

Muszynianka Bank BPS Fakro - Aluprof Bielsko-Biała 3-0 (25:21, 26:24, 25:19)

MUSZYNA: Werblińska, Gajgał, Djurisić, Rourke, Radecka, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Wensink, Kaczor.

ALUPROF: Frąckowiak, Wołosz, Crimes, Wojtowicz, Kaczorowska, Vindevoghel, Matusiak (libero) oraz Michalak (libero), Łyszkiewicz, Pelc, Ciaszkiewicz.

Przed pierwszym gwizdkiem ciężko było wskazać faworyta. Oba zespoły bardzo źle prezentowały się w poprzednich meczach Enea Cup 2011. Muszynianki poniosły przecież dwie porażki, ulegając Organice Budowlanym Łódź 1:3 i Atomowi 0:3. W niedzielę inicjatywa należała jednak od początku do końca do mistrzyń Polski.

W pierwszym secie bielszczanki dotrzymywały kroku do stanu 11:11. Wtedy po raz pierwszy na prowadzenie wyszły siatkarki z Muszyny i utrzymały je do końca seta. Bardzo dobre zawody rozgrywały dwie nowe zawodniczki w kadrze Bogdana Serwińskiego: Rachel Rourke i Vesna Djurisić.

W kolejnej partii było więcej emocji. Tym razem to Aluprof prowadził praktycznie przez całą partię, jednak zawodniczki Mariusza Wiktorowicza nie potrafiły "dowieźć" zwycięstwa do końca. Przy stanie 23:23 dobre zagranie Anny Werblińskiej dało Mistrzyniom Polski pierwszą piłkę setową, której jeszcze nie udało się wykorzystać. Chwilę później było już zdecydowanie lepiej i ponownie Anna Werblińska zdobyła dacydujący punkt.

Trzeci set bez historii. Muszynianki pewnie prowadziły od początku do końca zdobywając pierwsze trofeum w nowym sezonie.

Teraz czas na ligę. Już w najbliższą środę Bank BPS Muszynianka Fakro zmierzy się w Pile z beniaminkiem Plus Ligi Kobiet, PTPSem.