Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet > Wiadokosci Ekstraklasa kobiet
Australijka w Muszynie2011-06-22 10:56:00

Kadra Banku BPS Muszynianki Fakro liczy już dwanaście siatkarek. Kolejnego wzmocnienia przed sezonem 2011/2012 działacze z Muszyny szukali bardzo daleko, bo aż na Antypodach. Do zespołu dołączy Australijka Rachel Rourke.


Rachel Rourke to jedna z najlepszych zawodniczek reprezentacji Australii. Urodziła się w 1988 roku w Queensland, gdzie rozpoczynała siatkarską karierę. Występy na różnych szczeblach narodowej drużyny australijskiej (w tym na turniejach w Dubaju i Chinach) zaowocowały kontynuacją kariery w Stanach Zjednoczonych. Od roku 2006 Rachel cztery kolejne lata spędziła w Oregon State University, skąd przeniosła się do Europy.

Roczny pobyt na Starym Kontynencie Australijka może zaliczyć do udanych. Reprezentując barwy Cedat 85 San Vito została trzecią najlepszą punktującą włoskiej A2. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wyprzedzające ją rywalki rozegrały więcej spotkań, a zespół Rachel nie należał wcale do potentatów ligi. Świetne występy na włoskich boiskach spowodowały, że Australijką zainteresowały się mocne kluby europejskie. Najbardziej konkretni okazali się działacze z Muszyny, którzy podpisali z uniwersalną zawodniczką (może grać zarówno na przyjęciu, jak i w ataku) roczną umowę.

Pozyskanie Rachel Rourke oznacza, że Bank BPS Muszynianka Fakro skompletował dwunastoosobową kadrę na sezon 2011/2012.

www.mksmuszynianka.com

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty