Strona główna > Siatkówka > Ligi młodzieżowe
1/8 finału mistrzostw Polski kadetek: Łańcut i Czudec obejdą się smakiem2010-02-28 18:17:00 TC

Nie zobaczymy młodych zawodniczek I LO Łańcut i Olimpu Czudec w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Obie drużyny z Podkarpacia przegrały rywalizację o awans i tym samym zakończyły już swój sezon.

Wyniki I LO Łańcut:

I LO Łańcut - Czwórka Aleksandrów 0-3 (20-25, 17-25, 22-25)

I LO Łańcut - V Sandomierz 3-0 (25-7, 25-6, 25-15)

I LO Łańcut - Pogoń Proszowice 0-3 (22-25, 24-26, 20-25)

SKŁAD I LO ŁAŃCUT: Ruszel, Bar, Kret, Lepa, Cisek, Hołub, Kiciura (libero), Bandysiak, Lizak, Nykiel (libero).

Rozgrywany w Proszowicach turniej dziewczyny z Łańcuta zakończyły na trzecim miejscu. Swoją sytuację łańcucianki mocno skomplikowały już po pierwszym pojedynku, kiedy przegrały wygrany mecz. Prowadziły bowiem dość wyraźnie w każdym secie, ale nie potrafiły dowieźć przewagi do samego końca. Jedno zwycięstwo z Sandomierzem nie dało im awansu, a jedynie najniższy stopień na "pudle".

Bogdan Dudek, trener I LO Łańcut

- Szkoda tego wyniku, bo szansa na awans była. Dziewczyny źle zainaugurowały turniej przegrywając pojedynek z Aleksandrowem Łódzkim. Dopadła je straszne trema i przez to popełniły mnóstwo własnych błędów. Rywalki grały tymczasem niezwykle szczęśliwie. Porażka boli jeszcze mocniej, gdyż moje podopieczne dały sobie odebrać seta prowadząc w nim 18-9! Rzadka to sytuacja, ale cóż, to jest sport, nie zawsze sprawiedliwy.

Wyniki Olimpu Czudec:

Olimp Czudec - Jedynka Ostrowiec Św. 0-3

Olimp Czudec - Dargfil Tomaszów Maz. 0-3

Olimp Czudec - Salos Kraków 0-3

SKŁAD OLIMPU CZUDEC: Barć, Domino-Jacek, Iskrzycka, Kochańska, Grzywna, Krochmal, Kuś, Kutowicz, Buczny, Ladzińska, Nieroda, Szeliga, Śnieżek, Wójcik.

Kadetki trenera Jerzego Zielińskiego nie zdołały ugrać nawet jednego seta na turnieju rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Doświadczenie wyniesione z tych rozgrywek z pewnością zaprocentuje jednak w najbliższym sezonie.