Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Ligi młodzieżowe
Młodzicy Resovii Siódemki i Mansardu w ćwierćfinale2010-03-21 17:45:00 Pawlo

Podkarpacie młodzieżową siatkówką stoi - tak można krótko podsumować występy młodzików w 1/8 finału mistrzostw Polski. Dwie ekipy awansowały do ćwierćfinałów.


AKS Siódemka Rzeszów awansowała do ćwierćfinału rozgrywek o mistrzostwo polski siatkówki młodzików. W turnieju rozgrywanym w Krakowie ekipa z Rzeszowa zajęła drugie miejsce. Zwyciężyli młodzi siatkarze zespołu Dobry Wynik Kraków.

AKS Resovia Siódemka – Wifama Łódź 2-1

AKS Resovia Siódemka Integro Staszów 2-0

AKS Resovia Siódemka - Dobry Wynik Kraków 1-2AKS: Trojanowski, Idec, Zwoliński, Rutkowski, Lis, Gaweł, Alan Lis, Curzytek, Kalandyk, Kazub, Lasota, Gugała.

- Już w sobotnich spotkaniach zapewniliśmy sobie awans do ćwierćfinału. Szkoda, że nu wygraliśmy z gospodarzami. Zabrakło trochę szczęścia w tym spotkaniu.  Z gry chłopaków jestem zadowolony – podsumował występ swoich podopiecznych trener Sebastian Warchałowski.


Drugą drużyną z Podkarpacia która zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski w kategorii młodzików będzie Mansard Sanok. Podczas turnieju rozgrywanego w Skarżysku Kamiennej sanoczanie zajęli drugie miejsce, które premiuje ich do dalszej rundy.

Mansard Sanok – AKS SMS Łódź 0-2 (14-25, 25-27)

Mansard Sanok – STS Skarżysko Kamienna 2-0 (25-20, 26-24)

Mansard – Dunajec Nowy Sącz 2-1 (11-25, 26-24, 16-14)

 

MANSARD: Chmielecki, Chudziak, Chytła, Draguła, Dziadosz, Hnat, W. Jezior, Jaklik, M. Jezior, Kijowski, Pietryka, Słowiak, Szczepan, Szybiak, Terkała, Wójcik, Zoszak.


- Cóż czeka nas podróż na ćwierćfinał do Białego stoku. Z postawy chłopaków jestem bardzo zadowolony. Mecze, które rozegraliśmy były emocjonujące. Wystarczy powiedzieć, że potrafiliśmy wygrać set przegrywając w końcówce różnicą 6 punktów. Moi zawodnicy pokazali zatem, że są mocni psychicznie i zawsze grają do końca – powiedział po turnieju trener Mansardu Wiesław Semeniuk.Pawlo


REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty