Strona główna > Siatkówka > II liga mężczyzn
Siatkarze Wandy mistrzami grupy II ligi, został krok do awansu!2011-04-03 12:51:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal wygrali rozgrywki w grupie IV II ligi i awansowali do turnieju finałowego z udziałem mistrzów czterech grup, który wyłoni nowych I-ligowców. W finale play-off pokonali Wisłok Strzyżów 3-1.

Krakowianie po remisowym weekendzie na swoim parkiecie, wygrali oba mecze w hali rywala - sobotni po wielkiej walce 3-2 i niedzielny już 3-0, ale też nie bez walki. Teraz czekają na pozostałych mistrzów grup.

Sobota: Wisłok Strzyżów - Krakowska Akademia Wanda Instal 2-3 (25:22, 18:25, 13:25, 25:15, 14:16 )

WISŁOK: Włodyka, P. Podpora, Soja, Krzysiak, Wilk, Kusior, J. Podpora (libero) oraz Rędziniak, Armata
WANDA: Blachura, Tepling, Syguła, Pić, Soroka, Dzierwa, Mrozowski (libero) oraz Galiński, Rutkowski, Bławat, Szczepanik, Poprawa.

To był bardzo emocjonujący, a w finale dramatyczny mecz. Wisłok wygrał I seta 25-22, prowadząc  w nim od początku i tylko na chwilę oddając inicjatywę rywalom (z 12-9 do 16-18 i 19-20). II i III partia należały zdecydowanie do Wandy (w II prowadziła 7-3, 15-11, 21-15, wygrała do 18, w III: 10-4, 22-12 i wygrana do 13). I kiedy wydawało się, że strzyżowianie nie zatrzymają już tak rozpędzonych przeciwników, ci kza przestój od połowy czwartego seta zapłacili gładką przegraną (15-25). Tie-brea był niezwykle wyrównany (5-5, 11-11), nerwy w końcówce lepiej zniósł faworyt.

Wisłok Strzyżów - Krakowska Akademia Wanda Instal 0-3 (27:29, 14:25, 22:25)

WISŁOK: Włodyka, P. Podpora, Soja, Krzysiak, Wilk, Kusior, J. Podpora (libero) oraz Armata, Rędziniak
WANDA: Blachura, Tepling, Syguła, Pić, Soroka, Dzierwa, Mrozowski (l) oraz Galiński, Rutkowski, Poprawa.

W niedzielnym meczu Wisłok walczył o przedłużenie rywalizacji i powrót na decyzujące starcie do Krakowa. I nawet przebieg I seta wskazywał na to, że walka może rzeczywiście trwać. Strzyżowanie przez całą partię aż do stanu 23-21 prowadzili i przegrali na przewagi 27-29! To było przełomowe zwycięstwo Wandy, w kolejnych partiach, drufiej całkiem gładkiej, a trzeciej momentami jeszcze zaciętej, postawiła kropkę nad "i".

Krakowianie czekają jeszcze na wszystkie rozstrzygnięcia w innych grupach, by poznać przeciwników w turnieju mistrzów II lig (odbędzie się 15-17 kwietnia), z których dwóch awansuje do I ligi. Wiadomo już, że ich rywalem będzie m.in. Cuprum Lublin, zwycięzca rywalizacji w gr. II oraz Camper Wyszków z gr. III. O mistrzostwie w grupie I zdecyduje piąty mecz, walczą Krispol Września i AZS UAM Poznań.