Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Wisła AGH gra o awans2011-02-19 22:14:00

Szóstka Biłgoraj - Tomasovia Tomaszów Lubelski oraz Wisła AGH Kraków - Karpaty Krosno - to półfinałowe pary play-off w II lidze siatkarek. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Wisła zwycięstwem nad Patrią pomogła ... Tomasovii.

Wisła AGH Kraków-KS Extrans-Patria Sędziszów Małopolski 3:0 (25:17,25:14,25:22)

Wisła: E. Warzecha, K. Janota, N. Środa, A. Warchoł, A. Szady, S. Rusinek, K. Tokarczyk(l) oraz Bartuzi, Popielska, Leszek, Mokrzycka
Patria:
Róg, Hajduk, Ciszczoń, Baran, Wr Kutyła, Myjak, Mich, M. Bartnicka, Wrona(l).

Początek pierwszego seta należał do krakowianek, które szybko objęły prowadzenie 6:3. Po udanym ataku Rusinek Wisła miała cztery punkty przewagi  9:5. W dalszej części seta wiślaczki sukcesywnie powiększały prowadzenie. Po błędzie Róg zrobiło się 14:7.Gospodynie jednak na tym nie poprzestały. Świetnie zagrywał oraz  atakował duet:  Janota i Środa. Po ataku tej drugiej było 21:14. Ostatecznie Wisła wygrała tego seta 25:17.

Drugi set również dobrze rozpoczął się dla gospodyń. Jednak po kilku zepsutych zagrywkach wiślaczek to przyjezdne objęły prowadzenie 7:6. Krakowianki szybko uspokoiły grę i zaczęły budować przewagę. Po kiwce Szady było 9:7. Patria myliła się coraz częściej w ataku, skuteczne były Warchoł i Janota i przewaga krakowianek urosła do 7 punktów (19:12). Seta zakończyła Natalia Środa.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Wisła AGH po zagrywce Rusinek prowadziła już 7:2. Sędziszowianki zmniejszyły stratę do 3 punktów (8:5). Potem gospodynie znowu odskoczyły na bezpieczny dystans (15:10).  Patria nie zamierzała się poddać. Baran, która od początku seta grała bardzo dobrze wykonała kilka skutecznych ataków, a do tego dorzuciła jeszcze dwa bloki. To dało efekt, bo przyjezdne doprowadziły do remisu po 19. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak podopieczne trenera Kędryny i tego seta również wygrały- do 22.

Warto pochwalić kibiców z Sędziszowa, którzy w licznej grupie przyjechali do Krakowa dopingować swoje ulubienice. Zwycięstwo dałoby im miejsce w czwórce, porażka spowodowała, że to Tomasovia zajęła czwartą pozycję po sezonie zasadniczym i będzie grała o awans.

KTO Z KIM, KIEDY W PLAY-OFF W II LIDZE

I runda (terminy 12-13.03, 19-20.03, 23.03.2011)

Rozgrywana do trzech wygranych spotkań w grupach 1-4 oraz 7-10 ; gospodarzem I terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zespoły grają wg poniższego rozstawienia.
A     1  – 4     (Szóstka - Tomasovia)
B      2  – 3    (Wisła - Karpaty)
C      7  – 10   (Dalin - Sandecja)
D      8  –  9    (Siarka - Pogoń)
Zwycięzcy meczów A i B w II rundzie zmierzą się o miejsca 1-2. Przegrani meczów A i B zostaną sklasyfikowani na pozycjach 3,4 w zależności od miejsca zajętego po rundzie zasadniczej.

Zwycięzcy meczów C i D zostaną sklasyfikowani na pozycjach 7,8 w zależności od miejsca zajętego po rundzie zasadniczej. Przegrani meczów C I D w II rundzie zmierzą się o prawo do barażu z zespołem z 2 miejsca z finału o II ligę.

II runda play-off (26-27.03, 02-03.04, 06.04.2011)

Rozgrywana do trzech wygranych spotkań o miejsca 1-2 oraz o prawo do barażu z zespołem z 2 miejsca z finału o II ligę, gospodarzem I terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.

E       zwycięzca A – zwycięzca B
F       przegrany C – przegrany D

Zwycięzca meczu E zostaje mistrzem grupy i bierze udział w Turnieju Mistrzów II ligi Kobiet (15-17. kwietnia). Przegrany meczu E zajmuje 2 miejsce. Zwycięzca meczu F rozgrywa baraż z zespołem z  2 miejsca z finału o II ligę. Przegrany meczu F spada do III ligi.