Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Wisła wróciła do czwórki2011-02-06 11:40:00

Siatkarki Wisły AGH w niespełna godzinę rozbiły Tomasovię Tomaszów Lubelski 3-0 w 16. kolejce II ligi. W ciągu ostatniego tygodnia wiślaczki przeszły więc dużą metamorfozę, a jej efektem jest powrót do czołowej czwórki ligi.

Wisła AGH Kraków - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Wisła AGH: Szady, Środa, Stojek, Klaudia Janota, Rusinek, Alicja Warchoł oraz Tokarczyk (libero)

I nie idzie tutaj o samą jakość gry (ta była dzisiaj nieporównywalnie lepsza niż tydzień temu), ale też nastawienie drużyny Lesława Kędryny. Od początku meczu widać było koncentrację krakowianek na realizowaniu taktyki.

Tylko początek meczu był w miarę wyrównany. Potem wiślaczki szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, ani przez moment tego seta niezagrożoną. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny, a jego wynik (25:12) mówi sam za siebie. W trzecim secie tomaszowianki usiłowały nawiązać walkę, udało im się to jednak tylko do stanu 6:6. Po chwili zrobiło się 10:7, potem 13:8. Krótkie rozluźnienie pozwoliło drużynie gości zbliżyć się na dwa punkty (13:11), lecz kilka ładnych akcji wiślaczek odebrało im ochotę do dalszej walki. W końcówce ładnymi atakami z lewego skrzydła popisała się Warchoł i Biała Gwiazda wygrała seta 25:15.
Wisła AGH przeskoczyła w tabeli dzisiejsze rywalki i utrzymuje miejsce w czołowej czwórce II ligi, która zagra w play-off o awans.

siatkowka.tswisla.pl

16. kolejka II ligi siatkarek, gr. IV:

Za ciosem nie poszły siatkarki Dalinu, które w minionej serii gier tak łatwo poradziły sobie z Wisłą. W Krośnie przeciwko Karpatom ugrały tylko seta.Nie poprawiły swojej sytuacji Pogoń Proszowice i Sandecja Nowy

Szóstka Biłgoraj - Pogoń Proszowice 3-0 (25:18, 25:19, 25:22)
Wisła AGH Kraków - Tomasovia Tomaszów L. 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)
Karpaty Krosno - Dalin Myślenice 3-1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:17)
Bolesław Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (17:25, 25:22, 21:25, 25:13, 15:9)
Sandecja Nowy Sącz - Patria Sędziszów M. 1-3 (18:25, 17:25, 25:19, 20:25)

1.    Szóstka Biłgoraj                               16    42    46-12
2.    Karpaty MOSiR Krosno                     16    36    41-22
3.    Extrans Patria Sędziszów Młp.          16    32    34-23