Strona główna > PULS DNIA
Polscy siatkarze mistrzami Europy!2023-09-16 23:59:00

Polscy siatkarze zdobyli w Rzymie złoty medal mistrzostw Europy. W finale pokonali mistrzów świata i Europy Włochów 3-0!

Włochy - Polska 0-3 (20-25, 20-25, 23-25)

Polska świetnie rozpoczęła, obejmując prowadzenie 4:0 z Norbertem Huberem w polu serwisowym. Obrońcy tytułu, mimo problemów w przyjęciach, próbowali gonić wynik, jednak Polska przez cały set (16-10) utrzymywała bezpieczny dystans dzięki potężnym uderzeniom Wilfredo Leona, Aleksandra Śliwki i Łukasza Kaczmarka. Polacy dyktowali warunki na boisku (22-14) i choć Włosi skrócili dystans, to zespół pod wodzą Nikoli Grbića wygrał 25-20.

Wyrównany początkowo II set w końcówce przyniósł przełamanie przy stanie 14:15, kiedy to Polska wygrała sześć piłek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 20:15 i ostatecznie kończąc seta 25:20.

Przy żywiołowej publiczności Włochy były bardzo zmotywowane do kontynuowania rywalizacji o europejską koronę. Prowadzili 10:6 w III secie, ale Polska wyrównała na 10-10. Odtąd to był zacięty set, ale diabelnie mocna Polska skończyła mecz drugim meczbolem.