Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Żaki > Grupa I (Kraków) Ż
15-latkowie Wisły pojadą do Norymbergi2011-06-22 11:56:00

Na warszawskiej Agrykoli rozegrane zostały w miniony weekend mecze finałowe turnieju dla młodzieży adidas Football Challenge. W kategorii U-15 zwyciężyła Wisła Kraków, prowadzona przez trenera Pawła Regulskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Kuczak, a najlepszym bramkarzem Mateusz Zając (obaj Wisła).

Spośród drużyn z Małopolski na podium znalazł się jeszcze Hutnik Kraków, trzeci w rywalizacji U-13.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: U-9 – UKS 6 Jasło, U-11 – Warta Poznań, U-13 – Korona Kielce, U-15 – Wisła Kraków. Najlepsze zespoły wyjadą na obóz treningowy do Norymbergi.

W weekend zawitały do Warszawy najlepsze zespoły wyłonione w pięciu turniejach eliminacyjnych adidas Football Challenge. Bardzo wysoki poziom rywalizacji mieli przyjemność obserwować Maciej Iwański i Ariel Borysiuk. Były piłkarz Legii, a obecnie zawodnik tureckiego Manisasporu był świadkiem sobotnich spotkań w kategorii do 9 i do 11 lat. Starszych piłkarzy w kategoriach U-13 i U-15 odwiedził 19-letni gwiazdor Legii Warszawa. Marzący o występach na UEFA EURO 2012 Borysiuk wspominał swój niedawny udział w podobnych turniejach młodzieżowych podkreślając, iż obecnie organizacja rozgrywek tego typu stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. Widoczne postępy czynią także młodzi piłkarze.

Walka o nagrodę główną i wyjazd na obóz piłkarski do niemieckiej Norymbergi była niezwykle zacięta i dostarczała licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. W obu sobotnich finałach grali młodzi zawodnicy z UKS 6 Jasło. Ostatecznie triumfowali tylko w kategorii do lat 9, pokonując 2-1 Widok Skierniewice. Ich starsi koledzy w kategorii U-11 musieli uznać wyższość Warty Poznań, która odniosła pewne zwycięstwo 3-0.

Niedzielne zmagania toczyły się pod dyktando dwóch drużyn z południa kraju. Wśród trzynastolatków swą dominację potwierdzili piłkarze Korony Kielce, pokonując w finale SMS Mielec 2-0. W najstarszej kategorii U-15 bramkę na wagę zwycięstwa w ostatnim meczu tegorocznych zmagań adidas Football Challenge zdobył Kamil Kuczak z Wisły Kraków. Został on wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej i zapewnił swojej drużynie złote medale i cenne nagrody.