Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze najmłodsi > II liga (Kraków A)
Trzy karne, tylko jeden wykorzystany2009-10-12 21:18:00

Dużo emocji dostarczył mecz na szczycie dwóch najlepiej spisujących się drużyn w lidze.

Juvenia Kraków - Skawinka Skawina 1-3 (1-1)

0-1 Dawid Myśliwiec
1-1 Litewka
1-2 Sebastian Rak (karny)
1-3 Nikodem Morawski

Goście już w pierwszych minutach objęli prowadzenie. Niedokładne podanie obrońcy przejął Rak, dograł piłkę do Myśliwca i było 0-1. Po jednym z rzutów wolnych bramkę strzałem po koźle i niepewnej interwencji bramkarza zdobył Litewka i Juvenia odrobiła straty. Wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie jedna i druga drużyna miała wiele okazji do zdobycia bramek. Sędzia podyktował trzy rzuty karne, pierwszego nie wykorzystała Skawinka, później spudłowali gospodarze. Trzeci rzut karny, podyktowany dla gości, wykorzystał Rak i było 1-2. Znakomitą okazję w końcówce miała Juvenia, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Skawinki. W ostatnich minutach na 1-3 dogrywał Małczęć, a z pierwszej piłki pod poprzeczkę huknął Morawski. Tą bramką Skawinka przypieczętowała zwycięstwo.

Mecz odbywał się w trudnych warunkach, drużyny grały bardzo ostro, ale stworzyły dobre widowisko.