Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > I liga (Kraków) T
Wisła II - Wieczysta: Zamiast 1-2, zrobiło się 2-1... (ZOBACZ FILM)2011-10-24 19:06:00

Wisła II Kraków - Wieczysta Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Jakub Filip 13
1-1 Ernest Świętek 33
2-1 ??? 65
Sędziował Grzegorz Malada.

WIECZYSTA: Grzegorz Murzański - Aleksander Skoczek, Jakub Goleniec (25 Stanisław Hejmo), Jan Baran, Jan Watt - Tomasz Białowąs (65 Michał Mamczur), Damian Sałapat, Dawid Jazgar, Jakub Tracz, Jakub Dąbrowski (55 Dominik Piksa) - Jakub Filip (45 Szymon Dubiel).
Trener: Grzegorz Plata. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

To był mecz walki. Zespoły wyszły na boisko bardzo zmotywowane, co było widać po twarzach zawodników. Wieczysta bardzo dobrze rozgrywała piłkę i nie oddała pola gospodarzom. W 13. minucie po akcji Jazgar - Białowąs - Filip, ten ostatni został wypuszczony w "uliczkę" i otworzył wynik spotkania. Biała Gwiazda wyrównała po główce Ernesta Świątka, niedoszłego zawodnika... Wieczystej.

W drugiej połowie gra również była bardzo wyrównana, lecz więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie wiślacy. Z trudnych sytuacji obronną ręką wychodził Grzegorz Murzański, bardzo dobrze wspierany przez obrońców. W 60. minucie za faul na Jakubie Traczu arbiter podyktował rzut karny dla gości, ale Tomasz Białowąs posłał piłkę obok prawego słupka. Zamiast 2-1 dla Wieczystej, pięć minut później było 2-1 dla Wisły. Wynik już się nie zmienił, mimo że przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji.