Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Orliki > Grupa IB (Kraków) O
Orliki Myślenice piątą drużyną w Polsce2012-10-29 22:02:00

Wielki sukces w ogólnopolskim turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska odniosła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, zajmując piąte miejsce. Na ośmiu zawodników występujących w drużynie tylko jeden nie trenował w szkółce Orliki Myślenice!

Orliki, pod opieką nauczyciela Tadeusza Szlachetki, przebrnęli najpierw eliminacje gminne i powiatowe, potem nie mieli sobie równych w rejonie i województwie, dzięki czemu mogli pojechać na finał ogólnopolski do Warszawy, gdzie przebywali aż 3 dni.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 2: Antoni Matejczyk (bramkarz), Sławomir Chmiel, Kamil Depta, Wiktor Grochal, Adam Malisz, Radosław Ostrowski, Piotr Rusek, Kacper Sopiak.

Zdjęcia: turniejorlika.pl, SP 2 Myślenice, orzelmyslenice.pl

Do udziału w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zaproszone zostały reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące Orliki (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie), jak również tzw. „dzikie drużyny”. Turniej jest organizowany oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (roczniki 2002-2001) i 12-13 lat (roczniki 2000-1999). Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników. W całym turnieju grają zespoły sześcioosobowe – 5 zawodników na boisku + bramkarz. Do finału Turnieju Orlika awansują najlepsze zespoły z finałów wojewódzkich, tzn. po 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców w każdej kategorii wiekowej – łącznie 64 zespoły. Turniej finałowy został rozegrany w dniach 12-15 października w Warszawie.

W krajowym finale myśleniczanie, startujący w młodszej kategorii wiekowej, trafili do grupy C, w której zajęli drugie miejsce, przegrywając 1:3 z zwycięzcą grupy - SP 2 Żnin oraz remisując 0:0 z SP 77 Gdańsk i wygrywając 5:2 z SP Daszewice. W ćwierćfinale lepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 z Morąga (3:2) i to ona przeszła do półfinału, który przegrała z Orlik Team Zduńska Wola. Mistrzem Polski został natomiast UKS Sprint Katowice pokonując Orlik Team ze Zduńskiej Woli. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP 2 Żnin, a czwarte SP 3 Morąg.

Wszystkie zespoły, które wyszły z grupy eliminacyjnej na krajowych finałach miały możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego w Warszawie. W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z finałów wojewódzkich w Kamienicy oraz zwiedzania Stadionu Narodowego.