Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Młodzicy > III liga (Kraków A) M
Lider z Płaszowa pokonał wicelidera z Nowej Huty

Hutnik IV Kraków - Płaszowianka Kraków 1-4

Gole dla Płaszowianki: Bartłomiej Hankus 3, Jakub Błoniarczyk

Dziś w samo południe na boisku Hutnika spotkały się zespoły wicelidera i lidera.

Płaszowianka, prowadzona przez trenera Marcina Kusia, przewodzi w tabeli i chciała pokazać swoja grą, że to miejsce zajmuje zasłużenie.

W pierwszych minutach meczu osiągnął Hutnik, który miał więcej z gry, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, bo bramkarz, obrońcy i pomocnicy gości skutecznie przerywali ataki.

W 10. minucie po rzucie rożnym strzałem głową młodzi zawodnicy Hutnika zdobyli jednak bramkę.

Zespół z Płaszowa przez jakiś czas grał nerwowo, ale pomału zaczął przejmować inicjatywę i gra zaczęła się przenosić na połowę Hutnika. Najpierw strzał w poprzeczkę, sytuacja sam na sam z bramkarzem i w końcu po rzucie rożnym Jakub Błoniarczyk strzałem głowę wyrównał. Po kolejnym ataku i bramce Bartłomieja Hankusa zespół gości prowadził 2-1.

W drugiej połowie nadal przeważali goście, ale Hutnik nie pozostawał dłużny i wyprowadzał groźne kontrataki. Im dłużej trwał mecz, tym przewaga Płaszowianki była coraz bardziej wyraźna. Po zespołowych akcjach Bartłomiej Hankus zdobył kolejne dwie bramki.

Po meczu radość młodzików Płaszowianki była ogromna. I długo niosło echo okrzyki: "Tak się bawi i wygrywa Płaszowianka...!" A jeszcze większą satysfakcję miał trener, który jest wychowankiem Hutnika...