Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS

Jadwiga Kraków - MKS SMS II Kraków 4-2 (3-1)

3-1 ??? 44

3-2 ???

4-2 Maciej Kowalówka 90+1

JADWIGA: J. Chodacki, M. Brzeżański, K. Hajduk, D. Łabuda (B. Lasek), K. Drożdżak (M. Woźniak), M. Kowalówka, M. Kowal, P. Duraj, M. Mroczka, J. Biale, P. Piwowarczyk.

Mecz czołowych drużyn krakowskiej I ligi juniorów starszych rozegrany został na boisku SMS, dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Piotra Kocąba i trenera Henryka Dudy. Kierownictwa obu klubów doszły do wniosku, że już czas rozpocząć rundę rewanżową i wyjść z zimowego snu.

Spotkanie nie rozczarowało - poziom na inaugurację wysoki i w tej rundzie obie drużyny powinny się liczyć w górnej części tabeli ligowej. Lepiej zaczęła drużyna Jadwigi pokazując w pierwszych dwóch kwadransach poprawną grę i wysoką skuteczność. Po 30 minutach było 3-0, a bramki strzelali Paweł Piwowarczyk (2) i Jakub Biale. W trzecim kwadransie pierwszej połowy SMS osiągnął przewagę, dążąc do poprawienia niekorzystnego wyniku. Udało się to tuż przed przerwą po błędzie obrońcy Jadwigi, który przepuścił podanie od partnera pod stopą; nastąpiła szybka i składna akcja gości zakończona golem.

W II połowie nadal przeważał SMS, który miał kilka dobrych okazji, ale świetnie w tym dniu usposobiony Jakub Chodacki popisywał się wspaniałymi paradami bramkarskimi. W jednej z sytuacji musiał jednak skapitulować po pięknym strzale z dystansu zawodnika SMS. Goście po strzeleniu bramki kontaktowej uwierzyli w odwrócenie losów spotkania i nadal ze zdwojoną energią atakowali. Na 10 minut przed końcem dostali jednak ostrzeżenie w postaci nie wykorzystanej przez Jakuba Biale sytuacji "sam na sam", natomiast w doliczonym czasie gry Jadwiga postawiła kropkę nad "i"  - zdobywając czwartą bramkę. Jej autorem był Maciej Kowalówka, który zaliczył udany debiut.

Obie drużyny zasłużyły na pochwałę za stworzenie ciekawego widowiska i ambitną grę, w której widoczny był "głód gry" po przeciągającej się przerwie zimowej. W drużynie Jadwigi widoczny jest progres poziomu po kilku sparingach z seniorami Prądniczanki (klasa okręgowa).