Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS
Mecz na remis wygrał SMS

Pogoń Skotniki - MKS SMS II Kraków 0-1 (0-0)

0-1 ??? 90+2
POGOŃ: Bojko - Piwowarczyk, Kolorus, Reczek, Marchewka - Wojtanowicz, D. Kursa, M. Kursa, Kosno - Adamczyk, Ślęzak (80 Dyba).

Pogoń po zaciętym meczu, w którym oba zespoły miały wiele okazji, poległa z SMS II Kraków po bramce straconej w 90+2. minucie...

W słoneczne przedpołudnie na stadionie przy ul. Baczyńskiego 13 stanęły, jak się później okazało, dwie godne siebie drużyny.

Pierwsza połowa toczyła się falami, raz atakowali goście, raz gospodarze, aczkolwiek momenty przewagi SMS-u były nieco dłuższe. Goście dwa razy mieli szansę, by objąć prowadzenie, lecz do ostrych wrzutek na dalszy słupek nie zdołali dojść gracze w granatowych strojach. W innym przypadku świetnie spisał się Bojko, broniąc groźny strzał w "długi" róg. Goście próbowali również strzałów z dystansu, ale były one niecelne. Pogoń miała dwie okazje. Najpierw błąd bramkarza próbował wykorzystać Adamczyk, lecz jego uderzenie głową zostało wybite z linii bramkowej. Skotniczanie mieli też kilka rzutów rożnych, a po jednym z nich bliski powodzenia był Wojtanowicz, jednak nie zdołał oddać strzału. Do przerwy 0-0.

Druga część meczu była podobna do pierwszej, tyle że przewagę posiadała Pogoń, która zaczęła częściej grać dłuższymi podaniami.

Tuż po przerwie Adamczyk miał okazję, jednak zbyt nerwowo się zachował i strzelił bardzo niecelnie. Po chwili ponownie mógł strzelić bramkę, ale odważną interwencją wykazał sie bramkarz, wyłapując piłkę spod nóg napastnika. SMS nie miał wielu sytuacji po przerwie, dwukrotnie goście próbowali uderzać z dystansu, raz dobrze odbił piłkę Bojko, a przy kolejnym strzale piłka nieznacznie minęła spojenie słupka i poprzeczki.

Na kwadrans przed końcem piłkę meczową miała Pogoń. Wrzutka z lewej strony dotarła do Adamczyka, który jednak dobrze nie przyłożył stopy i piłka minimalnie minęła słupek.

Na finiszu meczu SMS zepchnął gospodarzy do obrony, goście wykorzystali błąd miejscowych i gracz przyjezdnych z 7 metrów umieścił piłkę obok interweniującego Bojki.