Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS

Raba Dobczyce - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 2-4 (2-1)

2-4 Nazim 68
Sędziował Łukasz Wójtowicz (Myślenice). Żółte kartki: P. Hyży - Czarnik.
RABA: Mazurkiewicz - Szczeciński, P. Pudlik, Idzi, Baran (60 Szczygieł) - Majewski (60 Krawczyk), A. Dudek (60 M. Piwowarczyk), P. Hyży, Ł. Pudlik, Zborowski - Ziemianin.
AP ZABIERZÓW: Szarek - Wysokiński, Matys, Pryga, Owczarczyk (85 Ramut) - Zębala (78 Michałek), Kowalik, Więckowski, Czarnik - Nazim (82 Gwiazdoń), Domurat.

Mecz juniorów Raby z liderującą Akademią z Zabierzowa zakończył się zwycięstwem gości. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Jędrszczyka, mimo że w 40. minucie przegrywał 0-2, zdołał odwrócić losy spotkania i pokonać gospodarzy 4-2.

Miejscowi na prowadzenie wyszli już w 8. minucie. Zaskakujący strzał z dalszej odległości wykonał Łukasz Pudlik, zaskoczony golkiper Akademii próbował interweniować, ale bezskutecznie. W 23. minucie piłkarze z Zabierzowa bliscy byli doprowadzenia do remisu, ale pojedynek Domurata z Mazurkiewiczem zakończył się sukcesem bramkarza Raby. Pięć minut przed końcem pierwszej części zawodów podopieczni trenera Dawida Sudera strzelili drugą bramkę. W nieprawdopodobnej sytuacji pokazał się Ziemianin i z narożnika pola karnego ulokował piłkę w siatce. Goście tuż przed przerwą cieszyli się z kontaktowego gola. Dośrodkowanie z lewej strony celnie głową zakończył Nazim.

W drugiej części meczu zawodnicy Akademii zdobyli trzy gole pozbawiając miejscowych złudzeń. Najpierw w z pozoru niegroźnej akcji Szczeciński wbił futbolówkę do własnej bramki. Chwile później lot piłki źle obliczył Mazurkiewicz, z jego błędu skorzystał Zębala i z bliska strzelił trzeciego gola. Czwarte trafienie było dziełem Nazima, który strzelił bramkarzowi Raby "za kołnierz".

rabadobczyce.futbolowo.pl (Bartek Polończyk)