Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > II liga (Kraków B) JM
Zespół z Koszyc zdobył Puchar Dyrektora SMS-u Kraków - Mirosława Gilarskiego (FOTO)2011-10-04 16:29:00 AnGo

Bardzo dobra drużyna MFK Košice zdobyła Puchar Dyrektora SMS-u Mirosława Gilarskiego. W finale Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego juniorów z okazji 15-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, Słowacy wygrali z Wisłą Kraków 2-1.

Spotkanie o pierwsze miejsce dostarczyło sporo emocji. MFK Košice od początku (grano 2x25 minut) miał więcej z gry, a dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy sprawiali sporo kłopotów podopiecznym Dariusza Marca. Pierwszego gola strzelił najlepszy piłkarz imprezy - Ondrej Duda, wykorzystując rzut karny. Po przerwie Słowacy strzelili drugą bramkę w ogromnym zamieszaniu. Wiślacy protestowali, że zdobywca gola - Filip Fajerczak - otrzymał podanie od kolegi po zagraniu ręką, ale sędzia wskazał na środek i w tym momencie trudne zadanie stanęło przed "Białą Gwiazdą". Zwłaszcza, że zespół z Koszyc zaprzepaścił dwie "setki". W 39 minucie Aleksander Ślęczka strzelił kontaktową bramkę z karnego podyktowanego za zagranie futbolówki ręką. W ostatnich sekundach Wisła mogła doprowadzić do remisu, jednak piłka uderzenia z dystansu przez Dominika Kościelniaka trafiła w poprzeczkę.

Trzecie miejsce przypadło zepołowi z Belgii, który stosunkowo łatwo uporał się z Cracovią. Tak na dobrą sprawę goście mogli odnieść znacznie wyższe zwycięstwo, gdyby nie dobra postawa najlepszego bramkarza turnieju - Damian Wiśniewskiego. Oba gole drużyna Institut Provincial d’Enseignement Secondaire de Hesbaye Waremme/Liege zdobyła w sytuacjach jeden na jeden i trafieniach w dłuższy róg. W ostatniej minucie honorową bramkę dla "Pasów" strzelił Paweł Jaroszyński lobując głową golkipera.

Potyczka o piątą lokatę rozstrzygnęły między sobą zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Lepsza okazała się pierwsza drużyna, choć dopiero po przerwie swą wyższość udokumentowała bramkami. Obie padły w podobnych okolicznościach po błędach defensywy i strzałach w dłuższy róg.

W meczu o siódme miejsce lwowska Pogoń rozgromiła drugi zespół z Ukrainy - Polonię Chmielnicki 6-0, mają przez cały mecz zdecydowaną przewagę.

Po spotkaniu finałowym odbyła się miła uroczystość zakończenia udanego turnieju i wręczenia nagród. Ostatnie słowo należało do dyrektora SMS - Mirosława Gilarskiego, który podziękował wszystkim zespołom za udział i sportową postawę. Przy okazji uhonorował nestorów - byłego dyrektora szkoły Zygmunta Szewczyka i trenera Aleksandra Hradeckiego specjalnymi proporcami wydanymi z okazji 15-lecia SMS.