Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (zachód)
Garbarnia wygrała z Orłem Balin w... Kluczborku2012-02-25 17:03:00

W rozegranym w Kluczborku meczu towarzyskim II-ligowa Garbarnia Kraków wygrała z IV-ligowym Orłem Balin 2-0 (1-0).

Garbarnia Kraków - Orzeł Balin 2-0 (1-0)

1-0 Dariusz Kuźma
2-0 Bartosz Iwan (głową)
GARBARNIA:
I połowa:
Żylski - Byrski, Barabasz, Pluta, Chodźko, Zelek, Sepioł, Kuźma, Kalemba, Leszczak, Praciak.
II połowa: Wróblewski - Stokłosa, Haxhijaj, Piszczek, Piechówka, Zelek, Iwan, Kalicki, Kasprzak, Byrski, Kozieł.

ORZEŁ: Smok - Domurat, Guzik, Treściński, Ochmański - Suwaj, Kaczor, testowany, Bojarski, Motyka - Smarzyński oraz Grabiec, Wojdała, Wtorek, Chrzanowski, Liput, Bienias.

Trener krakowian Krzysztof Bukalski nie mógł skorzystać w tym meczu z usług Marcina Siedlarza i Adriana Fedoruka, którzy narzekają na drobne urazy. Z kolei Adrian Jękot miał trening indywidualny.

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Pierwsza połowa wyrównana, z lekką przewagą Garbarni. Najpierw strzał Praciaka przyblokowali obrońcy Balinu, a chwilę później Leszczak za długo zwlekał ze strzałem w dogodnej sytuacji. Później Praciak dostał prostopadłe podanie od Kuźmy, jego strzał sparował bramkarz, a do pustej bramki piłkę skierował Kuźma (przyjechał na zgrupowanie do Kluczborka; wprawdzie ostatnio przechodził testy w Przeboju Wolbrom, ale nie doszedł do porozumienia z tym klubem). Balin ograniczał się w I połowie do strzałów z dalszej odległości.

Druga połowa to już dominacja Brązowych. Chwilę po rozpoczęciu Kasprzak podał wzdłuż bramki, ale Iwan przeniósł piłkę z bliska. Później groźny strzał oddał Kalemba, ale zarobił tylko rzut rożny. Swoje okazje mieli jeszcze Kozieł, Byrski i Iwan. Bramkę na 2-0 zdobył ten ostatni pokonując główką bramkarza Orła, po perfekcyjnej wrzutce aktywnego w tym meczu Stokłosy.

W trakcie obozu Garbarni planowany jest jeszcze 1 marca sparing z Termaliką Bruk Bet Nieciecza. Nie dojdzie natomiast do meczu z MKS Kluczbork - zaplanowanego na środę 29 lutego - gdyż zespół ten wyjechał na zgrupowanie.