Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Legia łatwo rozprawiła się z Lechią2009-09-18 21:59:00

Warszawska Legia łatwo pokonała Lechię Gdańsk 2-0 w drugim piątkowym meczu ekstraklasy. Gole dla Legii zdobyli Takesure Chinyama i Miroslav Radović, przy obu asystował Maciej Iwański.

Pierwsze trafienie w tym sezonie zanotował Takesure Chinyama, ale to bardziej Maciej Iwański był bohaterem Legii, zapracował na obie bramki. W 22. minucie pomocnik gospodarzy w narożniku boiska wymanewrował dwóch rywali i dograł piłkę przed bramkę Lechii. Tam Takesure Chinyama wyprzedził stoperów i wpakował piłkę do siatki. W 57. minucie  Iwański w tempo uruchomił rozpędzonego na prawym skrzydle Miroslava Radovića, który wpadł w pole karne Lechii i mocnym strzałem pokonał Mateusza Bąka.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2-0 (1-0)

1-0 Chinyama 22

2-0 Radović 57
Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Giza - Mysona, Manuszewski, Wołąkiewicz