Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Kraków III)

Czarni 03 II Grzegorzowice - Northstar Miechów 1-6

1-5 Jacek Toniarz
1-6 Krzysztof Filus
NORTHSTAR
: Łukasz Gortal - Artur Toniarz, Krzysztof Płoszaj, Sebastian Korfel, Andrzej Rosa - Mateusz Nastarowski, Łukasz Będkowski, Jacek Toniarz, Mateusz Stempel, Dominik Latos - Krzysztof Filus.

Czarni byli w 5. minucie bliscy objęcia prowadzenia, ale napastnik gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z Gortalem, który po świetnej interwencji sparował piłkę na rzut rożny. Miejscowi nie ustawali w naporze, mieli dwie dogodne okazje, ale bramkarz Northstaru obronił oba strzały.

Zamiast 1-0, w 20. minucie było 0-1. Filus podał do wychodzącego na wolne pole Nastarowskiego, który pokonał bramkarza Czarnych. Chwilę później Stempel podał prostopadle do Filusa, a ten umieścił piłkę w siatce. W 30. minucie świetne okazje mieli Filus i Nastarowski, ale obaj spudłowali. Trzy minuty później sędzia przyznał gospodarzom rzut wolny blisko pola karnego, po dośrodkowaniu futbolówka trafiła na nogę nie obstawianego napastnika Czarnych Łukasza Słabonia, a ten pięknym strzałem z woleja pokonał Gortala.

Początek drugiej połowy należał do miechowian. Dobrą akcję przeprowadzili Stempel i Filus, ten drugi świetnie dograł do wchodzącego J. Toniarza, który z bliskiej odległości zdobył trzeciego gola. Po 10 minutach ładną akcję przeprowadził Latos, świetnie przyjął piłkę, zszedł do środka pola karnego i uderzył nie dając szans bramkarzowi Czarnych. Chwilę później świetnie interweniował Gortal, który w sytuacji "sam na sam" obronił strzał gracza gospodarzy. Niebawem było 1-5, w zamieszaniu po rzucie rożnym najskuteczniejszy okazał się J. Toniarz. Ale to nie był koniec zdobyczy Northstaru. Po akcji Toniarza piłkę otrzymał Filus, minął dwóch rywali i strzelił, a bramkarz gospodarzy popełnił duży błąd, bo mając piłkę na dłoniach wpuścił ją do bramki.

Gospodarze próbowali jeszcze zmienić wynik meczu, ale ich akcje świetnie przerywali obrońcy i bramkarz miechowian. W drużynie Northstaru zadebiutował Płoszaj, który rozegrał dobry mecz i miał nawet swoją okazję do zdobycia gola.

Northstar w okienku transferowym

W tym sezonie miechowianie są aktywni na rynku transferowym. Niedawno do drużyny dołączył Paweł Zaich, który grał w Northstarze w latach 2003-2005, do drużyny "Północnej Gwiazdy" dołączył też Krzysztof Płoszaj, który został pozyskany z B-klasowej Jaksy Jaksice. Już tylko formalności zostały, aby dołączyli Bartosz Krawiec, Krzysztof Sado i Karol Będkowski; ten pierwszy grał w pierwszym sezonie Jaksy, ale z powodu kontuzji pleców musiał przerwać treningi, natomiast Sado był pewniakiem w pierwszej "11" Jaksy. Będkowski jest zawodnikiem wolnym, nawiasem mówiąc jest bratem Łukasza Będkowskiego. Miechowianie oprócz tych 4 transferów, chcą ściągnąć do drużyny jeszcze kilku zawodników, z którymi prowadzą rozmowy.

Z drużyny Northstaru ubyło dwóch zawodników. Są to Łukasz Czekaj i Piotr Kulgawczuk, którzy zostali wypożyczeni na pół roku do Energii Kozłów,

Źródło: northstar-miechow.futbolowo.pl / st