Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków I)
B klasa: Iskra grała z Bronowickim2011-03-14 08:59:00

W meczu dwóch zespołów grających w B klasie krakowskiej - Iskry (gr. III) i Bronowickiego (gr.I) - rozegranym w niedzielę na boisku SMS-u w Krakowie, wysoko wygrał ten pierwszy.

Iskra Radwanowice - Bronowicki Kraków 6-1 (2-1)

6-1 Bergel

Drużyną bardziej poukładaną i lepszą piłkarsko była Iskra, która przez wiekszość czasu prowadziła grę strzelając przeciwnikowki do przerwy dwie bramki. Najpierw Całek zwodem minął obrońcę i strzelił przy "krótkim" słupku, a potem Jedrszczyk uderzył z wolnego nad murem w "okienko" bramki Bronowickiego. Gola dla Bronowickiego strzelił Błasiak, który dobił piłkę po strzale Musiała.

Początek drugiej połowy należał do Bronowickiego, który jednak nie umiał wykorzystać przewagi. Później na boisku panowała Iskra strzelając aż cztery bramki.

Na 3-1 podwyższył Całek, który po prostopadłym podaniu i minięciu obrońcy strzałem z lewej nogi nie dał szans bramkarzowi. Na 4-1 poprawił w zamieszaniu podbramkowym Paluszewski. Na ostatnie 10 minut z obrony do ataku Iskry przeszedł grający trener Bergel i strzelił dwie bramki. Najpierw uderzył lewą nogą po "długim", a wynik meczu ustalił głową.

Iskra prezentuje się dobrze w sparingach i na pewno w rundzie wiosennej będzie naciskać na Tęczę Piekary i walczyć o pierwsze miejsce. Do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników.

Nastepnym przeciwnikiem zespołu z Radwanowic w meczu kontrolnym będzie Victoria Zalas, wystepująca w A klasie chrzanowskiej, trenowana przez Piotra Jawienia.