Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)

Iskra Krzęcin - Borkowianka Borek Szlachecki 4-0 (1-0)

3-0 Łukasz Ożóg 83
4-0 Arkadiusz Czwartek 87
ISKRA: Suchan (80 Leśniak) - Hyla, Skorus, Niechaj, Pijocha - Rachwał (60 Karpierz), Sekuła (85 Żmuda), Chrostek, Ożóg - Chmielarczyk (65 Mistela), Czwartek.
BORKOWIANKA: Kisielewski – Lelek, Kościelniak, Badura, Madej, Kuźma, Rutkowski, Malik, Strzelecki, Kopycki, Cerek.

Derby gminy Skawina wygrała wysoko Iskra. Od pierwszej minuty widać było sporą przewagę gospodarzy, którzy raz po raz atakowali.

Zespół z Krzęcina objął prowadzenie przy pomocy zawodnika... Borkowianki, który po stałym fragmencie gry niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Przyjezdni w 35. minucie bardzo poważnie zagrozili miejscowym, ale strzał z rzutu wolnego fenomenalnie wybronił Suchan.

Druga połowa to absolutna dominacja Iskry. Borek sporadycznie opuszczał własną połowę. Prowadzenie podwyższył pewnym strzałem Ożóg. Przy stanie 2-0 goście mieli rzut karny po zagraniu Niechaja ręką, ale go nie wykorzystali (strzał w poprzeczkę).

Podrażniona Iskra ruszyła do przodu i zdobyła jeszcze dwie bramki. Najpierw, po zagraniu Chrostka, swego drugiego gola zanotował Ożóg. Wynik ustalił, również po podaniu Chrostka, Czwartek, który zabawił się z bramkarzem i defensywą Borku pewnie umieszczając piłkę w siatce.

Wart odnotowania jest debiut w drużynie gospodarzy Tomasza Leśniaka.