Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Pogoń Miechów - Czarni 03 Grzegorzowice 4-2 (2-0)

3-2 Grzegorz Dąbrowski 75
4-2 Damian Majewski 85
Sędziował Kamil Sikora.
POGOŃ: Szostak - M. Piwowarski, Kijowski, K. Dąbrowski, Czekaj - Majewski, B. Piwowarski, G. Dąbrowski, Oleksy (65 Makowski) - K. Dudek, Górski (85 Król).
CZARNI: Misiak - Kwartnik, Działowy, P. Pawlik, Wilk (46 Hess) - P. Dudek (46 Orzeł), Ł. Pawlik, Mazur, Wesołowski, Korfel - Chadaj.

Pogoń wygrała zasłużenie, miała przewagę, zaś grający z kontry goście trochę postraszyli po przerwie miechowian, doprowadzając do remisu. Riposta faworyta była jednak skuteczna.

Zanim gospodarze objęli prowadzenie, dwa razy do zdobycia gola przymierzał się Górski. Najpierw, po wolnym Czekaja, główkował koło słupka; później zmarnował doskonałą okazję po podaniu Majewskiego również strzelając niecelnie.

W 15. minucie padł pierwszy gol. Po dośrodkowaniu Czekaja Górski zagrał wzdłuż bramki, a K. Dudek sfinalizował akcję celnym uderzeniem. Po chwili swojej trzeciej szansy nie wykorzystał Górski kierując piłkę głową z 5 m nad poprzeczką. W 26. minucie powinno być 2-0, ale wypuszczony w "uliczkę" K. Dąbrowski trafił w bramkarza.

Goście mieli niezły okres gry między 25. a 40. minutą, kiedy trzykrotnie zagrozili bramce miechowskiej. Najpierw po wolnym Mazura Chadaj główkował nad poprzeczką, później Chadaj strzelił koło słupka, wreszcie piłkę uderzoną przez Mazura golkiper Pogoni sparował na róg.

Na 3 minuty przed przerwą miechowianie uzyskali drugiego gola. B. Piwowarski zagrał w szesnastkę, a K. Dudek uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę.

Po przerwie Czarni otrząsnęli się z przewagi rywali i mecz się wyrównał. Zaraz na początku II połowy Wesołowski mierzył pod poprzeczkę, ale Szostak wybił piłkę na rzut rożny. Niebawem, po wrzutce Mazura z kornera, Korfel główkował z 5 m obok słupka. W 65. minucie goście uzyskali kontaktowe trafienie - po centrze Mazura z rogu Wesołowski z 10 m skierował futbolówkę głową pod poprzeczkę. Po 2 minutach był niespodziewanie remis. Tym razem Wesołowski wykorzystał nieporozumienie defensywy Pogoni, lobując wychodzącego bramkarza.

Miechowianie wzięli się w garść i nie dopuścili do niespodzianki. W 75. minucie Górski podał do boku do Majewskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki wślizgiem skierował G. Dąbrowski. Na 5 minut przed końcem padł gol na 4-2. G. Dąbrowski zagrał do Górskiego, ten przedłużył do Majewskiego, który z boku pola karnego uderzył w "długi" róg.