Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)
Grali w dziesiątkę i zdobyli dwa gole w doliczonym czasie2013-05-21 05:44:00

Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn A klasy chrzanowskiej przyniósł bardzo dużo emocji. Błyskawica prowadziła 2-0, ale grająca przez ostatnie pół godziny w dziesiątkę Victoria zdobyła w doliczonym czasie dwa gole i wywalczyła remis!

Błyskawica Myślachowice - Victoria Zalas 2-2 (1-0)

1-0 Mendela 17

2-0 Mendela 57

2-1 Oczkowski 90+1

2-2 M. Wosik 90+2

Czerwona kartka: Domurat (Victoria, 56).

BŁYSKAWICA: Wnuk - M. Binek, R. Binek, Bartosik, Siewniak, Wicher (70 Biłka), Tryfanów (60 Kocyk), Cybulski, Wilk, Wielonek, Mendela.

VICTORIA: Kapusta - Oczkowski, D. Dudek, Tataruch - Klita, M. Wosik, D. Kwoka, Bartnik, J. Knapik (65 T. Wosik) - Podgórski, Domurat.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych mieli gracze Myślachowic. Pierwszy celny strzał nastąpił w 2. minucie, a jego autorem był Wilk. Futbolówka wybita przez Kapustę trafiła do Mendeli, ale napastnik gospodarzy nie potrafił tego wykorzystać. W 14. minucie strzelał Tryfanów, a piłkę zmierzającą w tzw. światło bramki wybił Dudek. Trzy minuty później, po kontrataku Błyskawicy, Mendela ograł Dudka i uderzył obok "Bigosa", dając gospodarzom prowadzenie.

Victoria oddała pierwszy celny strzał w 20. minucie. Akcję zaczął Kapusta, przedłużył Bartnik, a Podgórski po przyjęciu strzelił w środek bramki.

W 28. minucie sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla gospodarzy w okolicach "piątki" Victorii na wprost bramki. Po dotknięciu piłki przez Tryfanowa Mendela uderzył z całej siły, ale zamiast do siatki, trafił w Kapustę uzyskując jedynie róg. W 32. minucie Klita mógł zdobyć niecodziennej urody gola, przymierzył z woleja, ale minimalnie nad poprzeczką. 7 minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli 2 na 1 z bramkarzem Victorii, ale Wilk spudłował. Za chwilę kolejną dobrą okazję miał Mendela, ale po wrzutce Wilka z narożnika boiska nie potrafił pokonać bramkarza gości.

Druga połowa była bardziej wyrównana, pomimo kontrowersyjnej czerwonej kartki dla Domurata w 56. minucie, po niegroźnie wyglądającym faulu. Za moment technicznym strzałem w "okienko" popisał się Mendela i było 2-0. W 68. minucie, niedługo po wejściu na boisko, idealną szansę miał T. Wosik, ale źle przyłożył głowę do lecącej piłki i nie trafił w bramkę z najbliższej odległości. W odpowiedzi w następnej akcji uderzył Kocyk, lecz nie był w stanie zaskoczyć Kapusty. Kontaktowe trafienie w 72. minucie mógł uzyskać M. Wosik, ale strzelił tuż obok słupka. Minutę później podanie od młodszego z braci Wosików otrzymał Bartnik, piłkę po jego strzale "wypluł" Wnuk, a Bartosik swoją interwencją uchronił Błyskawicę przed stratą bramki. W 80. minucie cios za cios wyprowadziły obie ekipy. Strzały Kocyka i Podgórskiego miały swój finał w rękawicach bramkarzy.

W doliczonym czasie gry, gdy wydawało się, ze gospodarze utrzymają bezpieczne prowadzenie do końca, wrzutkę Tomasza Wosika z prawej strony wykorzystał Oczkowski, a po rozpoczęciu gry ze środka boiska przez Błyskawicę i przejęciu jej przez gości, Michał Wosik oddał przepiękny strzał z dystansu, dając 1 punkt Victorii na bardzo trudnym terenie w Myślachowicach.