Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska
Powszechna mobilizacja dla ratowania Hutnika2010-03-05 20:34:00

Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - tak nazywa się nowa organizacja, która zgłasza gotowość do ratowania nowohuckiego futbolu. Jej twórcy i członkowie wywodzą się spośród kibiców klubu, w swoją inicjatywę chcą zaangażować lokalną społeczność.


"Pragniemy wśród mieszkańców naszej dzielnicy obudzić uśpioną dumę wynikającą z niepowtarzalności miejsca, w którym żyją. Dumę potęgowaną przez piłkarzy, których mijamy na ulicy, piłkarzy będących naszymi sąsiadami" - głoszą członkowie stowarzyszenia w swoim manifeście. - "Będziemy dążyć do tego, aby lokalny przedsiębiorca odkrył, że finansowanie sportu, to nie tylko inwestycja w markę lub prostą drogą do zwiększenia sprzedaży. Chcemy pokazać, że dbałość o otaczającą nas społeczność buduje więzi działające skuteczniej niż reklama. Wierzymy, że nasz sukces będzie konsekwencją wywieszania w nowohuckich witrynach komunikatu - "Wspieram swoją lokalną drużynę piłkarską".

Nowy Hutnik 2010, którego twarzami są m.in. Adam Gliksman i Piotr Jasiński, miałby być stowarzyszeniem zarządzanym przez kibiców i opartym na przejrzystym modelu finansowania. Wyznaczył sobie już najważniejszy cel na najbliższy czas: "W przededniu sytuacji, gdy Hutnik nie wystartuje w rozgrywkach ligowych, stoimy przed koniecznością stworzenia drużyny piłkarskiej. To najważniejsze. Musimy przede wszystkim odbudować system, w którym młodzi chłopcy wywodzący się z nowohuckich osiedli, szkolą się po to, by w dorosłej piłce zadebiutować w drużynie reprezentującej Nową Hutę" - piszą w manifeście.

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty