Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa
Porażka Pasów w ostatniej akcji2021-10-29 21:59:00

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała z Radomiakiem 1-2, tracąc drugiego gola w ostatniej akcji meczu.

Cracovia - Radomiak 1-2 (0-1)

0-1 Karol Angielski 25 (karny)

1-1 Filip Piszczek 71 (głową)

1-2 Artur Bogusz 90+7 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Myszor, Loshaj - Kaput, Jakubik, Bogusz. Widzów 6573.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Rakoczy (78 Rocha), Sadikovic (46 Piszczek), Lusiusz (65 Myszor), Rasmussen (46 Loshaj), Hanca - van Amersfoort.

RADOMIAK: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro (75 Rondon), Kaput, Nascimento (75 Karwot), Machado (82 Bogusz) - Angielski (90 Sokół), Maurides (74 Radecki).

Beniaminek z Radomia odniósł pierwsze zwycięstwo wyjazdowe, przerywając serię Pasów 8 meczów bez porażki.

Goście grali do przerwy lepiej i w 25. minucie objęli prowadzenie z karnego - Angielski przymierzył w prawy, dolny róg, a Hrosso był blisko obrony. Jedenastka została podyktowana za faul Sadikovica na Machado.

W 34. minucie Radomiak mógł podwyższyć. Kaput po ładnej indywidualnej akcji strzelił z 14 m minimalnie obok słupka.

Krakowianie mogli wyrównać dwie minuty później. W zamieszaniu uderzał z bliska Lusiusz, ale Majchrowicz odbił piłkę nogą.

W 56. i 57. minucie najpierw goście, a po chwili gospodarze byli blisko zdobycia gola. Zarówno jednak Maurides, jak Rakoczy posłali futbolówkę nad poprzeczką.

Pasy doprowadziły do remisu w 71. minucie. Z kornera na bliższy słupek zacentrował Loshaj, a Piszczek z narożnika "piątki" głową zaskoczył bramkarza uderzając w "krótki" róg. W 74. minucie Piszczek główkował w pole bramkowe, lecz van Amersfoort w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę.

Zanosiło się na remis, ale w ostatniej akcji spotkania Radomiak zdobył zwycięskiego gola. Po wyrzucie z autu z własnej połowy, rajd lewym skrzydłem przeprowadził Radecki, Jugas nie przeszkodził mu dośrodkować spod linii końcowej, w efekcie piłka poszybowała na środek pola karnego, gdzie nabiegający Bogusz z 7 m pokonał głową Hrosso...

Statystyka meczu: 11:13 w strzałach, 5:7 w celnych, 59:41% w posiadaniu piłki, 9:4 w kornerach i 120:116 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.