Strona główna > Piłka nożna
Pestka do kadry!2022-05-13 23:02:00

W 33. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała Wisłę Płock 3-0. Świetny mecz rozegrał Kamil Pestka, zdobywca dwóch goli.

Cracovia - Wisła Płock 3-0 (2-0)

1-0 Kamil Pestka 9

2-0 Kamil Pestka 31

3-0 Mathias Hebo Rasmussen 69

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Konoplyanka - Michalski. Widzów 7138.

CRACOVIA: Hrosso - Kakabadze, Rapa, Rodin, Ghita (16 Siplak), Pestka (79 Ogorzały) - Hanca, Rasmussen, van Amersfoort (79 Lusiusz), Myszor (70 Rakoczy) - Rivaldo Jr (70 Konoplyanka).

WISŁA: Węglarz - Pawlak (59 Gerbowski), Michalski, Rzeźniczak, Chrzanowski (59 Lagator) - Vallo, Furman (59 Rasak), Szwoch, Jorginho, Kolar (59 Wolski) - Sekulski (78 Cielemęcki).

Goście byli tylko tłem dla dobrze grających Pasów. W roli głownej w zespole krakowskim wystąpił Kamil Pestka, który zdobył dwie bramki.

W 9. minucie z prawej strony dołem zagrał Rapa, a Pestka z ok. 10 m uderzył prawą nogą w lewy róg bramkarza. W 31. minucie z kolei strzelił z okolic szesnatki, z prawej strony lewą nogą w "krótki" róg. Piłka odbiła się lekkim rykoszetem od Furmana i wpadła do siatki między nogami Węglarza.

Gospodarze mieli jeszcze sporo okazji, m.in. Rivaldinho i Kakabadze, awynik ustalił Rasmussen, który huknął z ok. 20 m do bramki przy lewym słupku.

Statystyka meczu: 26:5 w strzałach, 8:0 w celnych, 55:45% w posiadaniu piłki, 7:5 w kornerach i 117:119 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.