Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna
Odważny plan Cracovii na Poznań2010-08-20 20:38:00

- Lech to jest Lech, opromieniony sukcesem w meczu pucharowym będzie chciał dyktować warunki. W Cracovii po meczu z Legią nie ma żalu, jest chęć pokazania piłkarskiej Polsce, że jesteśmy mocnym zespołem - mówi przed niedzielnym spotkaniu w Poznaniu z mistrzem Polski trener Pasów Rafał Ulatowski.


W jego zespole zabraknie znów Saidiego Ntibazonkizy, a lista kontuzjowanych poszerzyła się jeszcze  o Marka Wasiluka. - Lekarz powiedział, że jest olbrzymia poprawa w leczeniu Saidiego, ale nie daje gwarancji, żeby mógł już zagrać w niedzielę. Gdyby jeszcze raz w tym miejscu doznał urazu, przerwa musiałaby trwać nawet miesiąc - wyjaśnia Ulatowski. -  Poważny uraz ma też Marek Wasiluk, będzie pauzował przez trzy tygodnie, ma naderwane więzadło skokowo-strzałkowe.

W meczowej osiemnastce znaleźli się Łukasz Mierzejewski, który wyleczył kontuzję, Miloš Kosanović i Michał Goliński, wystawiony wcześniej na listę transferową Cracovii. - Lista transferowa to nie jest lista graczy, których chcemy się pozbyć z klubu, ale to informacja dla naszych kontrahentów, że mogą podejmować rozmowy z zawodnikiem, który ma ważny kontrakt. Nie robię z jego powołania do kadry na mecz z Lechem żadnej sensacji - mówi Ulatowski.

Szkoleniowiec Pasów podkreśla, że jego zespołu nie trzeba specjalnie motywować przed meczem w Poznaniu: - Moi piłkarze byli gotowi na to, żeby po meczu z Legią tylko przemyć twarze i już zagrać rewanż. Widziałem, że narodził się zespół, ale boisko pokaże, czy tak jest w rzeczywistości. Chcemy zagrać podobnie jak z Legią, tylko skuteczniej. Wiemy o mocnych stronach Lecha. Oglądaliśmy mecz z Dnipro. Mistrz Polski i Bułgarska - te dwa słowa wystarczą. Jedziemy jednak po punkty. Też mamy dobry zespół.

Cracovia zrezygnowała z testowanego Serba Miloša Zivanovicia. - Odpuszczamy temat do przyszłego okna transferowego. Nie jest to zawodnik, który dzisiaj wejdzie do zespołu i będzie stanowił o sile ataku - mówi Ulatowski.

Kadra Cracovii na mecz z Lechem:
Bramkarze: Marcin Cabaj, Łukasz Merda.
Obrońcy: Krzysztof Janus, Marian Jarabica, Miloš Kosanović, Łukasz Mierzejewski, Piotr Polczak, Paweł Sasin.
Pomocnicy: Michał Goliński, Mateusz Klich, Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Radomski, Mariusz Sacha, Aleksandru Suvorov, Sławomir Szeliga.
Napastnicy: Bartłomiej Dudzic, Radosław Matusiak, Bartosz Ślusarski.

ST/cracovia.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty